Çankaya’da atık getirenlere çiçek

Çankaya Belediyesi, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında geri dönüşebilen atıklarını Atık Getirme Merkezi’ne getiren vatandaşları çiçekler ve kitaplarla uğurladı. 
Selen Gündoğan
|
05 Haziran 2021, Cumartesi - 11:52
Çankaya’da atık getirenlere çiçek

Çankaya Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü farkındalık yaratan bir projeyle karşıladı. Kısa süre önce Birlik Mahallesi’nde hizmete açılan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne atıklarını getiren Çankayalılar bu kez çiçeklerle uğurlandı.

Atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik çalışmalarını ilçe geneline yayan Çankaya Belediyesi, çevre ve insan sağlığını korumanın yanı sıra ekonomiye de katkı sağlıyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde de farkındalık yaratacak bir etkinliğe imza atan Belediye, atıklarını getiren vatandaşlara kendi seralarında ürettiği çiçekler ile Nutuk ve çevre kitapları serisini armağan etti. 

Birlik Mahallesi Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kampüs alanının yanında bulunan merkeze kağıt, cam, plastik, metal, pil, tekstil atıkları, elektrikli ve elektronik eşya, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar, ömrünü tamamlamış lastikler ve hacimli atıklar için konulmuş konteynerlere atıkları getiren vatandaşlar projeden memnuniyetlerini dile getirdiler.

https://www.ankaramasasi.com/haber/819362/cankayada-atik-getirenlere-cicek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.