Bursa’da Çevre Mühendisliği öğrencileri Mudanya’da kıyı temizliği yaptı

Ankara Masası
|
05 Haziran 2021, Cumartesi - 13:30
Bursa’da Çevre Mühendisliği öğrencileri Mudanya’da kıyı temizliği yaptı

Dünya Çevre Günü dolayısıyla çevre duyarlılığına farkındalık oluşturmak amacıyla Bursa Uludağ Üniversitesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ve çevre gönüllüleri Mudanya sahilinde atık topladı.

BURSA (İGFA) - Bursa Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, “Deniz Çöpleri İl Eylem Planı” kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü çalışanları ile sahil temizleme etkinliği düzenledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ile Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin de hazır bulunduğu  etkinlikte, Mudanya halk plajı ile Güzelyalı sahili girişindeki alanın kıyı temizliği yapıldı. Yaklaşık 100 kişilik gönüllü çevreci, ellerine çöp poşetlerini alarak sahildeki atıkları büyük titizlikle topladı.

Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Bilimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Teksoy, son zamanlarda gündemde olan deniz kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaştığına belirterek, deniz ekosistemlerinin tehdit altında olduğunu vurguladı. Bu tür etkinliklerle, özellikle turizm yoğun bölgelerde yaşanan çevre kirliliğine dikkati çektiklerini kaydeden Doç. Dr. Teksoy, "Umarız ki bu çabalar, kıyılarda tatil yapan, sahillerde yaşayan insanlarımız için de farkındalık oluşturur" dedi.  AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise, "Dünyamız bizim malımız değil, çocuklarımıza devretmek için koruduğumuz emanetimizdir"  diyerek etkinliğe destek verdi.  Etkinlik kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi Sualtı Topluluğu (USAT) da, 10 kişilik ekiple, Güzelyalı'da deniz dibi temizliği için dalış yaptı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/820562/bursada-cevre-muhendisligi-ogrencileri-mudanyada-kiyi-temizligi-yapti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.