Marmara Denizi için ortak akıl, ortak hareket

Ankara Masası
|
06 Haziran 2021, Pazar - 16:48
Marmara Denizi için ortak akıl, ortak hareket

Marmara Denizi’ne vuran deniz salyasıyla ilgili Marmara Belediyeler Birliğince düzenlenen Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısına katılan Başkan Ekrem Yüce, “İnşallah soruna kesin çözümler oluşturulur ve Marmara’yı sağlığına kavuştururuz.”

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Marmara Denizi’ne vuran müsilajla (deniz salyası) ilgili Marmara Belediyeler Birliğince düzenlenen "Marmara Denizi EylemPlanı Koordinasyon Toplantısına katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ileMarmara Bölgesi'ndeki illerin vali ve belediye başkanlarının katıldığı toplantıda Marmara Denizi'nde oluşan salya sorunu ile ilgili çözüm ve öneriler değerlendirildi.

Toplantı sonrası Başkan Ekrem Yüce, “Marmara Denizi'ni vuran deniz salyası sorunu bölgemizin en öncelikli sorunudur. Bu konud atüm belediyelerin ve alakalı kurumların ortak akılla hareket etmesi ve bir an önce sorunundaha fazla büyümemesi, denizlerimize yayılmaması adına önlemler almalı, müsilajproblemini tamamen ortadan kaldıracak adımlar atmalıyız. Bu konuda Sakarya Büyükşehirolarak desteğimizi vereceğiz” dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/822650/marmara-denizi-icin-ortak-akil-ortak-hareket
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.