TikTok kullanıcıları işaret diliyle videolar paylaşacak

Ankara Masası
|
07 Haziran 2021, Pazartesi - 09:52
TikTok kullanıcıları işaret diliyle videolar paylaşacak

Dünyanın önde gelen kısa video uygulaması TikTok ve İşaret Dili Tercümanları Derneği, 7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı’nda işaret dili ve sağır kültürüyle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla bir kampanya başlattı.

ANKARA (İGFA) - Farkındalığı geliştirmek ve sağır kültürünü görünür kılmak adına alanında popüler işaret dili tercümanı ve işaret dili çevirmenliği eğitmeni Neslihan Kurt, işaret dili eğitmeni Ayça Aybüke Kurt, İşaret Dili Tercümanları Dernek Başkanı akademisyen Banu Türkuğur Şahin ve işaret dili uzmanı Kadir Demir kampanyada aktif rol oynayacak, İşaret Dili Tarihi- İşaret Dili Hakkındaki Yanlış Bilgiler, İşaret Dili Evrensel midir?, Neden Evrensel Değildir?, Sağır Kültürü temalı bilgilendirici içerikler paylaşacaklar.

TikTok kullanıcıları #EllerinSesi kampanyası kapsamında işaret diliyle ilgili merak ettikleri her şeyi TikTok’un “Soru Sor” özelliğiyle yöneltebilecek. Kullanıcılardan gelen sorular; Neslihan Kurt, Ayça Aybüke Kurt, Banu Türkuğur Şahin ve Kadir Demir tarafından cevaplanacak.

Kullanıcılar, TikTok üzerinden başlatılan kampanyada işaret dilini kullanarak #EllerinSesi etiketiyle videolar paylaşacak.

https://www.ankaramasasi.com/haber/823167/tiktok-kullanicilari-isaret-diliyle-videolar-paylasacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.