Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından erken seçim çağrısı yaparken, vatandaşlardan destek istedi.
Murat Saltan
|
08 Haziran 2021, Salı - 00:26
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter'dan hesabından yayımladığı videoyla erken seçim çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu vatandaşlardan erken seçim için kendisine destek olmalarını istedi.

Sözlerine "Sevgili anne babalar; bugün sizlerle konuşalım istedim" diye başlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

Ülkemiz hasta ve bu hastalık Kovid değil, Kovid geçer, Kovid'in aşısı var. Bu ülkeyi içeriden yiye kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu güzel ülkenin, onu ayakta yutan erdemleri var. Bu kangren onları yok etmek üzere... İyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi hısım, akraba olmanın erdemleri bunlar. Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız... Önce geçlerimizi işsiz bıraktılar şimdi de gayrimeşruşulun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir, evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız." 

"Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye'nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, babalar, ülkenin iyi insanları… Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim hemen, hemen seçim."

https://www.ankaramasasi.com/haber/824614/kemal-kilicdaroglundan-erken-secim-cagrisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.