Altındağ Belediyesi amatör sporcunun yanında

Altındağ Belediyesi faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine 2 bin 500 TL maddi destekte bulunma kararı aldı.
Zeliha Demirci
|
08 Haziran 2021, Salı - 10:23
Altındağ Belediyesi amatör sporcunun yanında

Altındağ Belediye Meclisi'nde alınan kararla amatör kulüplere pandemi desteği verilecek. Pandemi döneminde faaliyette bulunamayan ve maddi kayıplar yaşayan amatör spor kulüplerine, 2 bin 500 TL nakdi destekte bulunulacak. Nakdi destekten Altındağ’da faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri faydalanabilecek.

"Daima yanlarındayız"

Amatör spor kulüplerinin her anlamda desteklenmesine büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Asım Balcı, "Amatör spor kulüplerimiz sporun tabana yayılmasında önemli bir misyon üstleniyor. Halkımızın spor yapmasında en büyük yardımcımız amatör spor kulüplerimiz. Amatör spor kulüpleri halkımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı olan kuruluşlar. Bu kulüpler aynı zamanda uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuların yetişmesi anlamında da çok önemli. Bu nedenle kendilerine böyle bir destekte bulunma kararı aldık." dedi.

Başkan Balcı, "Amatör spor kulüplerinin ayakta kalması ve faaliyetlerine pandemi öncesinde olduğu gibi devam etmesi için her zaman destek olacağız. Sporun ve sporcuların daima yanlarındayız." ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/824941/altindag-belediyesi-amator-sporcunun-yaninda
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.