Köpekler 50 hayvanı telef etti

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde aralarında tavuk ve ördeklerin bulunduğu 50 küçükbaş hayvanı köpekler tarafından telef edildi.
Zeliha Demirci
|
08 Haziran 2021, Salı - 14:24
Köpekler 50 hayvanı telef etti

Edinilen bilgiye göre, sabah hayvanlarına yem vermek için kümese giden vatandaşlar hayatlarının şokunu yaşadı. İçeri girdiklerinde tavuk ve ördeklerin parçalanarak telef olduğunu gören hayvan sahipleri, durumu yetkililere bildirdi. 10'dan fazla köpeğin etrafı telle çevrili alana girip hayvanları telef ettiği belirlendi.

Benzer olayları her yıl yaşadıklarını ifade eden Şerife Açıkgöz, "Ben Kaynarca'dan bir vatandaşım. Bu her yıl yaşadığımız bir mağduriyet. Biz bunu ilk defa yaşamıyoruz. İlçe merkezi burası. Sabah saatlerinde bu manzarayla karşılaştım. Bu konuda yardımınızı desteğinizi bekliyorum. Bu hayvan sever, köpek sever arkadaşlarımız tavuk mu sevmiyor ben anlamadım? Her yıl böyle bir ziyanlık yaşıyoruz. Bu şekilde bir rezillik. Malımız ziyan oluyor. 10 tane köpek avluyla kapalı alana girerek 50 tane küçükbaş tavuk, ördek cinsini bu şekilde telef etmiş. Biz bu konuda yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz." diye konuştu. Konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/825426/kopekler-50-hayvani-telef-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.