FETÖ'den aranan eski Yargıtay üyesi Kenan Karabeyeser tutuklandı

Ankara’da eski Yargıtay üyesi olan ve saklandığı evde yakalanan Kenan Karabeyeser, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.
Büşra Bayrak
|
08 Haziran 2021, Salı - 17:16
FETÖ'den aranan eski Yargıtay üyesi Kenan Karabeyeser tutuklandı

FETÖ/PDY ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarından aranan eski Yargıtay üyesi Kenan Karabeyeser, saklandığı evde yakalandı. 

Adliyeye getirilen Karabeyeser çıkarıldığı Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Yargıtay üyesi iken Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 24.08.2016/426 tarih ve sayılı kararı ile meslekten çıkartılan şüpheli Kenan Karabeyeser hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında; Şüpheli silahlı terör örgütüne üye olma ve görevi kötüye kullanma suçlarından Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği ile Yüce Divan Başkanlığı’nın arama kararlarına istinaden aranmakta iken 04.06.2021 tarihinde yapılan ihbar üzerine saklandığı evde yakalanarak gözaltına alınmış, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi doğrultusunda Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğince silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanmıştır” denildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/825747/fetoden-aranan-eski-yargitay-uyesi-kenan-karabeyeser-tutuklandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.