Murat Köse'den Mansur Yavaş'a tepki

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Mansur Yavaş'ın kendisine söz vermediğini belirten AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, sosyal medya üzerinden yaşananları kınadı.
Murat Saltan
|
08 Haziran 2021, Salı - 18:26
Murat Köse'den Mansur Yavaş'a tepki

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi'nde gergin anlar yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Koç'un Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık'a yönelik söylediği iddia edilen sözlerle başlayan tartışma görüşmelere yansıdı.

ATB'de yaşanan yangının ardından verilecek destek önergesi üzerinden söz almak isteyen ABB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse'ye Başkan Mansur Yavaş mikrofon verilmesine izin vermedi.

Murat Köse, uzun süre mikrofonsuz bir şekilde konuştu. İkili arasında gerilim artarken ABB Başkanı Mansur Yavaş görüşmelere ara verdi.

Murat Köse'den tepki

ABB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından Mansur Yavaş'a tepki gösterdi.

" Mecliste söz hakkımız engellenemez" ifadelerini kullanan Köse şunları yazdı;

Sn Mansur Yavaş bir kez daha otoriter ve despot tavrını göstermiştir.

Bu tam bir FİYASKODUR.

Önergeler müzakereye açılmadan oylama yapılamaz.

Mecliste söz hakkımız engellenemez.

Kendini kanun ve yönetmelikten üstün gören anlayışı kınıyor ve hemşerilerime havale ediyorum.

https://www.ankaramasasi.com/haber/825979/murat-koseden-mansur-yavasa-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
dayı
09 Haziran 2021, 10:28
youtube da yayınlıyorum diye canlı yayında ihaleleri yandaşına peşkeş çekiyor.. sayıştay, büyükşehir ve diğer kamu kurumlarının denetimine tabi şirketleri sırf yandaşlarına para ödetmek için özel denetim ihaleleri yapıyor, her ne hikmetse bunlar ilanda youtube de falan olmuyor.. geçmiş yönetimler ve yöneticilerle uğraşacağım diye ankaraya hizmet etmiyor, fetöcü ve hdp lilere de nasıl para aktaracağını şaşırıyor tabiki.. işini yaaap yavaş işini ankara ya ve ankaralıya hizmet et!!! seni bunlar için oturtmadılar o koltuğa, halk kaldırmasınıda bilir o koltuktan!!!