İzmir Aliağa’da ‘hayat boyu öğrenme’ ürünleri görücüye çıktı

Ankara Masası
|
09 Haziran 2021, Çarşamba - 09:16
İzmir Aliağa’da ‘hayat boyu öğrenme’ ürünleri görücüye çıktı

İzmir'de Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlediği program ile yıl boyunca kursiyerler tarafından yapılan el emeği ürünleri görücüye çıkardı.

İZMİR (İGFA) - Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi önünde halk oyunları gösterisiyle başlayan programın açılış kurdelesini Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve davetliler kesti.

Açılış konuşmasını yapan Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, pandemi dolayısıyla bu yıl sönük geçen kursların bundan sonra çalışmalarına başlayacağını belirterek, cezaevinde açılan kurslarla bu sayı çok daha arttığını söyledi. Açılış sonrasında Kaymakam Ömer Karaman ve Başkan Serkan Acar, görücüye çıkan ürünlerin bulunduğu sergileri gezerek ürün sahiplerinden bilgi aldı.

Kursiyerler tarafından yapılan el sanatları, perdelik kumaşlar, çeyizlik ürünler, resim, çini, ahşap boyama gibi çalışmalar katılımcıların beğenisini topladı. Programda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz ile Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebru Yılmaz, Kaymakam Ömer Karaman ve Başkan Serkan Acar’a kursiyerlerin yaptığı el ürünlerinden hediyeler takdim etti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/826949/izmir-aliagada-hayat-boyu-ogrenme-urunleri-gorucuye-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.