MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Joe Biden'a çok sert tepki

MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, partisinin, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ı şiddetle lanetlediğini, ABD Demokrat Partisi'nin de aynı tutum içinde olmasını zorunlu gördüğünü belirtti.

aa
Kaynak aa:text:20200816:22235054
YAYINLAMA
16 Ağustos 2020 16:46
GÜNCELLEME
16 Ağustos 2020 17:27
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Joe Biden'a çok sert tepki
aa
Kaynak aa:text:20200816:22235054


Devlet Bahçeli, Biden'ın sözlerine yönelik yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar darbelerin, müdahalelerin, krizlerin, terör eylemlerinin ve demokrasi karşıtı arayışların gerisinde kimlerin olduğunun tescillendiğini söyledi.

Bahçeli, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmeyi hedeflemesi, bunu darbeyle değil de muhalefeti destekleyip seçim yoluyla yapılması gerektiğine vurgu yapması alçak bir plandır." dedi.

 Türkiye'nin ne kadar büyük ve derin bir beka sorununa maruz kaldığının iyice netleştiğinin altını çizen Bahçeli, "Dış mihrak" tanımlamasının hayali değil, hakiki ve sahici bir tespit olduğunun somut şekilde tevsik ve teyit edildiğine vurgu yaptı.

"VATAN HAİNLERİ DEŞİFRE EDİLMELİDİR"

Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye'ye karşı gittikçe yoğunlaşan siyasi, ekonomik ve diplomatik şantajların evangelist Biden ve içimizdeki ortaklarıyla bağlantıları mutlak süratte tartışılmalı, vatan hainleri deşifre edilmelidir. Muhalefet partilerinin eften püften tepkileri, yasak savan açıklamaları, kuşkulu, kuruntulu ve karışık değerlendirmeleri tehdidin büyüklüğü göz önüne alındığında yetersiz niteliktedir. Sayın Cumhurbaşkanımızı devirme amacı, terör örgütleriyle birliktelik mesajı bilinmelidir ki müttefiklik ve stratejik ortaklık örtüsünün altına asla gizlenemeyecek, çuvalı delen mızrak iki ülke arasındaki ilişkileri ağır şekilde zedeleyecektir."

Bahçeli, tam bağımsız ve bağlantısız bir ülke olan Türkiye'nin, ABD'nin sömürgesi, örtülü operasyon sahası, tutsağı ve kolonisi kesinlikle olmayacağına işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"KONUŞMANIN ZAMANLAMASINI SORGULAYANLAR KÖTÜ NİYETLİDİR"

"Biden'in aday olmadan önce yaptığı melanet konuşması yedi aylık bir maziye sahip olsa da, bu kirli şahıs Türk ve İslam düşmanı olarak ülkemize şiddet ve nefret cephesi açmıştır. Bu konuşmanın niye bugün tedavüle çıktığını, başka bir ifadeyle zamanlamasını sorgulayanlar başta CHP olmak üzere kötü niyetlidir. Demokrasiden geçinen şarlatanlar, sözde yarım aydın ve yorumcular, sanatçılar, akademisyenler, aynı zamanda zillete düşen muhalefet partileri amalı, ancaklı, fakatlı cümle kurmadan, bu ortamın kime yarayıp yaramayacağını sinsi sinsi analize tevessül etmeden Türkiye'nin tarafında ön şartsız duruş göstermek mecburiyetindedir. Gün milli şuurun sancağı altında toplanma günüdür. Aksi halde bahse konu kategorideki herkes telafisi mümkün olmayan zan ve töhmet altında kalacaklardır. Kürt kökenli kardeşlerimizin de ABD’nin tuzak ve tahriklerine asla itibar etmeyecekleri tartışmasız inancımızdır."

"CUMHUR İTTİFAKI VATANINI,ÜLKESİNİ VE MİLLİ NAMUSUNU KAHRAANCA SAVUNACAKTIR"

Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve seçilmiş hükümeti devirmeyi düşünmenin, dile getirmenin, demokrasi husumeti ve aleni bir suç olduğuna işaret eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi, Joe Biden'ı şiddetle lanetlemektedir. ABD Demokrat Partisi'nin de aynı tutum içinde olmasını zorunlu görmektedir. Türkiye'yi uzaktan kumanda edip güdümlü ve yönetilebilir bir ülke olarak görenlerin alayı Cumhur İttifakı'nın muazzam ve müstesna iradesiyle şaşkına dönecekler, kuşkusuz kesif bir yenilgi alacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti icazet ve izinle kurulmamış, bu vasıtalarla da kutlu geleceği tayin ve hatta tahrip edilemeyecektir. Son gelişmeler kapsamında Türk milleti kenetlenmiş bir halde onuruna, iradesine, şerefine, istiklaline sonuna kadar sahip çıkacaktır. Cumhur İttifakı vatanını, ülkesini ve milli namusu kahramanca savunacaktır. Biden ve ipotekli uşakları rezil rüsva olmaktan da kurtulamayacaklardır."


Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.