Keçiören’de Hayat Boyu Öğrenme finali yapıldı

Keçiören Türk Dünyası Kalaba Kent Meydanı’nda ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası Final Programı’ düzenlendi.
Zeliha Demirci
|
09 Haziran 2021, Çarşamba - 11:31
Keçiören’de Hayat Boyu Öğrenme finali yapıldı

Türk Dünyası Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası Final Programı’na Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok katıldı.

Ankara’nın dört bir yanından gelen halk eğitim merkezlerinin stant ziya Selçuk, hayat boyu öğrenmenin bir gün veya bir haftada ele alınacak mesele olmadığını söyledi. Selçuk, Hayat Boyu Öğrenme kurduğu ve el emeği ürünlerin sergilendiği programda konuşma yapan Programı’na Türkiye'de gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini ve bundan dolayı programı sürekli geliştirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bakan Selçuk’un etkinlik alanından ayrılmasıyla birlikte programın ev sahipliği yapan Turgut Altınok Ankara’nın ilçelerinden gelen Halk Eğitim Merkezlerinin stantlarını tek tek gezerek el emeği ürünleri inceledi. Altınok, "Ankaramız'ın tüm ilçelerini ilçemizde ağırlamaktan büyük bahtiyarlık duyduk. Öğrenmenin yaşı, zamanı yok. Hayat boyu öğrenmek ve öğretmek için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz." dedi.

Türkü dinletisi, Halk oyunları ve Seymen ekiplerinin çeşitli gösterileriyle renkli görüntülere sahne olan programda atölye çalışmaları da yapıldı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/827180/keciorende-hayat-boyu-ogrenme-finali-yapildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.