Zeynep Erdoğan’ın katil zanlısı savcılık ifadesinde ne dedi?

Ankara’da, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Zeynep Erdoğan’ın öldürülmeden 6 ay önce eşi hakkında ‘eşe karşı kasten yaralama’ suçundan dava açtığı ortaya çıktı.
Can Güvenir
|
11 Haziran 2021, Cuma - 12:39
Zeynep Erdoğan’ın katil zanlısı savcılık ifadesinde ne dedi?

Ankara’da kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Zeynep Erdoğan'ın öldürülmesine ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı. 

Zeynep Erdoğan ile sosyal medya hesabından tanıştığını söyleyen katil zanlısı M.E., savcılığa verdiği ifadesinde son dönemde eşiyle arasının bozuk olduğunu ve sürekli tartıştıklarını söyledi. 

2017 yılında dolandırıcılık suçundan cezaevine girdiğini anlatan M.E., "2020 yılının nisan ayında Covid-19 salgını nedeniyle cezaevinden çıktım. Yaklaşık bir ay sonra bir arkadaşlık sitesinde Zeynep Erdoğan ile tanıştık. Kendisi bana ilk önce hemşire olduğunu söyledi, ben de elektronik işiyle uğraştığımı söyledim. Bir süre birlikte yaşadıktan sonra Zeynep bana iş kurmam için para verdi. 14 Ağustos 2020’de de resmi olarak evlenerek, olayın yaşandığı evde Zeynep’in ilk eşinden olan çocuklarıyla birlikte yaşamaya başladık." dedi.

"Bana 'Sen dolandırıcısın' dedi"

Bu süre zarfında iş yapmaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını belirten M.E., "Zeynep benim cezaevine dolandırıcılıktan girdiğimi öğrenince aramız bozuldu. Alkol aldığı dönemde bana ‘Sen dolandırıcısın, kadın parası yiyorsun’ gibi sözler söylemeye başladı. Tartıştığımız bir gün şikayetçi oldu ve uzaklaştırma kararı aldırdı. Ancak sonra aramız düzeldi ve şikayetinden vazgeçti." şeklinde konutu.

"Zeynep’in ölmüş olduğunu anladım"

Olay günü saat 06.00 gibi koltukta uyurken eşinin kendisini  kılıf içerisindeki bıçakla alnına vurarak uyandırdığını, "Sodaların hepsini sen mi içtin?" diyerek üst kattaki yatak odasına çıktığını öne süren M.E., "Ben de peşinden gidince tartışmaya başladık. Tartışma sırasında yine bana hakaret etti. Elindeki bıçağı almak isterken boğuşmaya başladık. Boğuşma sırasında Zeynep yere düştü. Elindeki bıçağı alıp alt kata indim. Annesini o şekilde görmesini istemediğim için oğlu Ahmet’in ellerini bağlayıp ikametin bodrum katındaki depoya kilitledim. Bağlamak isterken direndiği için Ahmet’e birkaç kez vurarak darp ettim. Tekrar yatak odasına çıktığımda Zeynep’in ölmüş olduğunu anladım. Bir süre sonra evden çıkarak Zeynep’e ait otomobille oradan ayrıldım. Teslim olmaya giderken polis beni yolda yakaladı” dedi.

Eşini öldürmeden 6 ay önce Zeynep Erdoğan’a karşı şiddet uyguladığı için hakkında ‘eşe karşı kasten yaralama’ suçuyla 8 aydan 2 yıla kadar hakkında dava açılan M.E. hakkındaki soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Ankara 33. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yargılama sürerken şikayetini geri çeken Zeynep Erdoğan, bu olayın üzerinden birkaç ay sonra eşi tarafından öldürüldü.

Olayın yaşandığı sırada M.E. tarafından elleri bağlanıp depoya kilitlenen Ahmet A.’nın da psikolog gözetiminde ifadesinin alınacağı belirtildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/830252/zeynep-erdoganin-katil-zanlisi-savcilik-ifadesinde-ne-dedi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.