COVID-19’a karşı Korona Tapınağı

Ankara Masası
|
14 Haziran 2021, Pazartesi - 08:58
COVID-19’a karşı Korona Tapınağı

Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili son dakika gelişmeleri takip edilirken Hindistan'dan oldukça ilginç bir haber geldi. 'Virüsün yeni merkezi' olarak anılan Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde 'Korona Tanrıçası' adlı bir tapınak kuruldu.

Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan Koronavirüs (COVID-19) dünyanın her yerine yayıldı. On milyonlarca insana bulaşan virüs dünya genelinde yaklaşık 4 milyon kişinin hayatına mal oldu. Pandemi ile birlikte 'eski normal'lerimizi rafa kaldırdık. Milyonlarca insanın hayatını değiştiren virüs Hindistan'da bir tanrıçanın ortaya çıkmasına neden oldu; 'Korona Tanrıçası'

Pandemiden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan ve 'virüsün yeni merkezi' olarak anılan Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde "Corona Mata" (Korona Tanrıçası) adlı bir tapınak kuruldu. Hindustan Times'ta yer alan habere göre, Shuklapur köyünde inşa edilen tapınak tamamen çevredeki halkta toplanan paralar ile yapıldı. Taş üzerine kabartmalı olarak işlenen 'Korona Tanrıçası' figürüne ev sahipliği yapan tapınak her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor.

Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline gelen aynı habere göre, köylüler 'Korona Tanrıçası'nın tüm dünyadaki ölümleri sona erdirerek milyonlarca kişinin hayatını kurtarabileceğine inanıyor. Bu gazeteye konuşan Köylülerden Sangeeta, 'Belki de Tanrıça'nın kutsamasıyla köylüler, köyümüz ve diğer herkes biraz olsun huzura kavuşur' dedi.

Pandeminin seyrinin ağırlaşması ile, geçtiğimiz haftalarda 'Korona Tanrıçası'na ibadet için başka bölgelerde de tapınaklar inşa edilmişti. Benzer tapınaklar Tamil Nadu eyaletinin Coimbatore şehrinde ve Karnataka eyaletinin Madhuvanahalli köyünde de inşa edilmişti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/834027/covid-19a-karsi-korona-tapinagi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.