Aydın Didim’de CHP’li Belediye Başkanı’na beyzbol sopalı saldırı!

Ankara Masası
|
15 Haziran 2021, Salı - 08:43
Aydın Didim’de CHP’li Belediye Başkanı’na beyzbol sopalı saldırı!

Aydın'ın Didim ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına kimliği belirsiz kişiler tarafından beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti. Başkan Atabay ve avukatı saldırıda yaralanırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası)

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a Akşam yemeği sonrası kimliği belirsiz kişilerce beyzbol sopalı saldırıda bulunuldu. Edinilen bilgiye göre, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatı akşam yemeğinin ardından kahve içtiği sırada saldırıya uğradı.

İddiaya göre, D-Marin Didim Marina'da bulunan Key-f Restaurant & Cafe'de şahsi avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Başkan Atabay, yemek sonrası kahve içtiği sırada yaşlı bir kişinin restorana girmesin hemen ardından 4 kişinin saldırısına uğradı. Ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi bir anda Başkan Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Olayın duyulmasının ardından olay yerine emniyet güçleri sevk edilirken, Belediye Başkan yardımcıları ile çok sayıda belediye personeli olay yerine geldi. Başkan Atabay ve şahsı avukatı sağlık kontrolü ve darp raporu aldıktan sonrasında ADÜ Tıp Fakültesi'ne götürüldü. Emniyet güçleri ise güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerden birini göz altına aldığı, diğer şüphelilerin yakalanması için araştırmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Bu arada CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Didim Belediyesi önünde yaptığı açıklamada, Başkan A. Deniz Atabay'a yapılan saldırıyı kınadı. Başkan Çankır, bugüne kadar illegal işlere pabuç bırakmadıklarını, bundan sonra da bırakmayacaklarını söyledi.

Öte yandan Didim'de 'ikiz kuleler' olarak bilinen ve daha önce kaçak yapı dolayısıyla mühürleme işlemi yapılan Maril Otel'in dün de işletme belgesi (ruhsat) olmaması sebebiyle zabıta ekiplerince mühürlenmesi ardından yaşanan saldırı, manidar bulundu. "AYDIN DİDİM'DE 11 KATLI OTELE MÜHÜRLEME" BAŞLIKLI HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

https://twitter.com/DidimBelediye/status/1404609599806885891
https://www.ankaramasasi.com/haber/835524/aydin-didimde-chpli-belediye-baskanina-beyzbol-sopali-saldiri
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.