Turgut Altınok iddialı konuştu: Türkiye'nin en yeşil kenti olacak

Keçiören'de yeşil alan uygulamaları sayısını arttırarak devam ediyor. Kişi başına düşen yeşil alan miktarının son iki yılda artarak devam ettiğine değinen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Keçiören Türkiye'nin en yeşil ilçesi olarak anılacak." dedi.
Samet Dirican
|
15 Haziran 2021, Salı - 12:32
Turgut Altınok iddialı konuştu: Türkiye'nin en yeşil kenti olacak

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Parkların tamamında yeşil alan oluşturmak için ağaçlandırma seferberliğinin sürdüğünü belirterek, "Sadece çocuk oyun alanlarının bulunduğu en küçük parklarımızda dahi yeşil alan oluşturmak için yenileme ve alan oluşturma çalışması yapıyoruz. Şehrimizi daha yaşanabilir, vatandaşlarımızın nefes alacağı bir yeşil cenneti yapıyoruz.” dedi.

"Yeşil Alansız Park Kalmasın Uygulaması" hayata geçiriliyor

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören’de vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yapılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, ‘Yeşil Alansız Park Kalmasın Uygulaması’ hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan 520’den fazla parkta yeşil alan oluşturma ve mevcut yeşil alanları genişletme çalışmalarına hız kazandırıldı. Ekipler, 51 mahallenin tamamında yeşil alanı mevcut olan parklarda ağaçlandırma çalışması yaparken mahalle aralarındaki küçük parklarda ise yeni yeşil alan oluşturma çalışması yürütüyor.

"Türkiye'nin en yeşil kenti olacağız"

Keçiören’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını son iki yılda büyük ölçüde artırdıklarını ve yeni yapılan parklarda yeşil alan zorunluğunu hayata geçirdiklerini ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok son olarak, “Göreve gelirken ağaçlandırma ile ilgili sözümüz vardı. Çalışmalarımız park, cadde ve sokaklarımızda devam ediyor. Aynı zamanda ağaçlandırma alanlarımızı birer orman haline getirdik. Keçiören, 10 yıl sonra Türkiye`nin en yeşil kenti, kişi başına düşen yeşil alan miktarı en fazla olan ilçesi olarak anılacak.” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/836072/turgut-altinok-iddiali-konustu-turkiyenin-en-yesil-kenti-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.