Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev tarafından karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde geldiği Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılandı.
Can Güvenir
|
15 Haziran 2021, Salı - 12:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Aliyev tarafından karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de katıldığı NATO Liderler Zirvesi’nin ardından dün akşam saatlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Şuşa’daki programları öncesinde Fuzuli’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılandı. Erdoğan ve Aliyev daha sonra Şuşa’ya birlikte hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan programı

Erdoğan iki günlük Azerbaycan ziyareti kapsamında Şuşa’daki Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile birlikte Ermenistan işgalinden kurtarılan kültür başkenti Şuşa şehrine gidecek. Şuşa Valiliği’nde resmi törenle karşılanacak Erdoğan, Aliyev ile baş başa, heyetlerin katılımıyla görüşme gerçekleştirecek. Ziyaret kapsamında Azerbaycan ile Türkiye arasında bir takım belgelerin de imzalanması bekleniyor.

Erdoğan, yarın ise Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşecek ve Milli Meclise hitap edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Aliyev ile birlikte Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynayacak Türkiye-Galler Euro 2020 A Grubu maçını tribünden izleyecek.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/836112/cumhurbaskani-erdogan-aliyev-tarafindan-karsilandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.