Akşener: Hain Biden, dostum Biden oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme üzerinden yüklendi.
Can Güvenir
|
16 Haziran 2021, Çarşamba - 12:23
Akşener: Hain Biden, dostum Biden oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener'in gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği ABD Başkanı Joe Biden görüşmesi vardı. 

"Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katıldı." diyen Akşener, "Daha düne kadar verip veriştirdiği NATO bir anda değerli oluverdi. Daha pazar akşamına kadar bakanlarından tutun da atanmış bürokratına kadar 'muhalefetin dostu Biden', 'hain Biden' diyorlardı. Sonra ne oldu? Pazartesi oldu ve Sayın Erdoğan Amerikan Başkanı için "Dostum Biden" dedi. İşte size Sayın Erdoğan'ın bipolar dış politika anlayışının son örneği." ifadelerini kullandı. 

Akşener şöyle devam etti:

14 Haziran günü iktidarın besleme medyası bir başlık atmıştı. Erdoğan, aynen şöyle diyordu, "NATO Zirvesi'nde Biden'a 24 Nisan soykırım iddiasını da soracağız." Yani arkadaş oraya had bildirmeye gidiyordu. Yani oraya hesap sormaya gidiyordu. Sorabildi mi, soramadı. Soramadığı gibi bir de basın toplantısında "Hamdolsun 24 Nisan konusu gündeme gelmedi" dedi. Kendisi gündeme getirmesi gerekirken getirmemiş, hamdolsun Biden da getirmemiş. Vay be, halimize bakar mısınız?

"Şu ezikliğe bir bakar mısınız?"

Beni en çok vuran, "Hamdolsun gündeme gelmedi" dedikten sonra Sayın Erdoğan'ın yüzündeki gülümsemeydi. Nasıl bir sıkıntıdan çıkmış... Hesap soramadığı gibi bir de hamdolsun çeken şu ezikliğe bir bakar mısınız? Büyük düşman Biden'dan dostum Biden'a sarılan şu ruh haline bakar mısınız? Arkadaş, böyle bir yüzsüzlük, ciddiyetsizlik olabilir mi? Yazıklar olsun.  


https://www.ankaramasasi.com/haber/837450/aksener-hain-biden-dostum-biden-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.