Keçiören'in kreş ve huzur evlerinde doğal reçel tüketilecek

Keçiören Belediyesine bağlı hizmet veren huzurevinde ve kreşlerde tüketilmek üzere, ilçedeki gül bahçesinden hasat edilen güllerden reçel yapıldı.
Zeliha Demirci
|
16 Haziran 2021, Çarşamba - 13:09
Keçiören'in kreş ve huzur evlerinde doğal reçel tüketilecek

 Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından verilen talimatla hasadı yapılan güllerden doğal reçel üretimi yapmak için harekete geçen "Keçiören Belediyesi Doğal Gıda Üretim Ekibi" ilçedeki gül bahçesinden toplanan ürünleri gıdaya dönüştürdü. Bu kapsamda üretilen reçeller Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren kreşlerde minikler ve huzurevinde bulunan yaşlılar tarafından tüketilecek. 

Konu hakkında konuşan Altınok, "Keçiören bir güller şehridir. Yağ ve reçel yapmak için gül üretimi yaptığımız bahçemizden hasat edilen güllerle reçel yapmaya başladık. Reçellerimizi kreşlerimizde ve huzur evimizde çocuklarımız ve yaşlılarımız için kullanacağız." dedi.

Ürünler bahçeden

Turgut Altınok, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük lavanta bahçesine aynı zamanda Isparta gülü ve kekik dikimi yapıldığını, bunlardan da önümüzdeki günlerde bitkisel yağ üretimi yapmaya başlayacaklarını söyledi.  Altınok, elde edilecek ürünlerin e-ticaret platformu Keçikoop üzerinden vatandaşa sunulacağını da kaydetti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/837531/keciorenin-kres-ve-huzur-evlerinde-dogal-recel-tuketilecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.