Çankaya Belediyesi 245 haneye daha halk kart verdi

Çankaya Belediyesi, Halk Kart uygulaması ile dayanışma ağını büyütüyor. Uygulamanın 8. döneminde 245 aileye daha 600 TL nakit yüklenen Halk Kart dağıtımı yapıldı. Uygulama başladığından bugüne kadar bin 545 aileye Halk Kart ile maddi destekte bulundu.
Zeliha Demirci
|
16 Haziran 2021, Çarşamba - 13:56
Çankaya Belediyesi 245 haneye daha halk kart verdi

Çankaya Belediyesinin ihtiyaç sahiplerine verdiği Halk Kart, başvuruları değerlendirilerek ekonomik ve sosyal koşulları kabul gören kişilere dağıtıldı. 8. Dönem başvuruları tamamlanarak ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 245 haneye daha Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu’nda pandemi önlemleri alınarak Halk Kart verildi. Banka kartı uygulaması ile hesabına yatan 600 lirayı her türlü ihtiyacı için kullanabilen vatandaşlar uygulamadan memnuniyetlerini dile getirdiler.

Koronavirüs salgını nedeniyle tören düzenlenmeyen Halk Kart dağıtımı, Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonunda gerçekleşti. Asgari ücretin üçte birini geçmeyen gelire sahip olan ve taşınmaz mal kaydı olmayan kişilere iki ayda bir 600 liranın verildiği Halk Kart, halen sistemde bulunan bin 250 haneye ulaştı.

An itibariyle bin 250 haneye  halk kart desteği

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, pandemi sürecinde farklı meslek gruplarına sosyal ve ekonomik yardımlarda bulunduklarını kaydederek, ihtiyaç sahibi ailelere de Halk Kart dağıtımı yapmaya devam ettiklerini ifade etti. Halk Kart uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine nakdi destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Alper Taşdelen şunları kaydetti: "Biz, ‘Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir’ anlayışı ile hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimde Belediyenin kaynaklarını halkımız için harcayacağımızın sözünü vermiştim. Halk Kart uygulaması bu sözün en güzel örneği. Çankaya Belediyesi olarak bizim bir tek hizmet ettiğimiz halkımızdır. Belediyecilik dertlere derman olmaktır biz de bu Halk Kart ile dertlere derman olabiliyorsak ne mutlu bize. Şu an itibariyle bin 250 hanenin yararlandığı Halk Kart’ı vatandaşlarımızın iyi ve sağlıklı günlerde harcamalarını diliyorum."

https://www.ankaramasasi.com/haber/837632/cankaya-belediyesi-245-haneye-daha-halk-kart-verdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.