Bakanlık yardım isteyen çocuğu buldu

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir taşın üzerine, “Yaşım 12, adım Altun. Tecavüz ediliyorum, lütfen yardım edin” notunu bırakan çocuğun bulunmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.
Murat Saltan
|
16 Haziran 2021, Çarşamba - 20:12
Bakanlık yardım isteyen çocuğu buldu

Antalya’da bir kız çocuğunun, taş üzerine “Yaşım 12, adım A. Tecavüz ediliyorum, lütfen yardım edin” notunu yazmasının ardından harekete geçen polis ekipleri, çocuğa cinsel saldırıda bulunan şüpheliyi Adana’da gözaltına aldı.

Kamoyunda büyük tepki çeken olayın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Taşa not bırakan çocuk bulundu, başlığı ile medyada çıkan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Bakanlığımız uzman ekipleri çocuğumuzun yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapmıştır. Çocuğumuzun yaşadığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisi ve ailesine psikososyal destek sağlanmaya başlanmıştır. Ailemiz ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlandırılacaktır. Fail, emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmış ve soruşturma devam etmektedir. Bakanlık olarak davaya müdahale talebinde bulunduk. Bu süreçte çocuğumuzun ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vererek ailemizin yanında olacağız” denildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/838119/bakanlik-yardim-isteyen-cocugu-buldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.