Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana'da katıldığı kreş açılışında bir gazetecini sorusu üzerine Cumhurbaşkanı adayı olmadığını söyledi.
Murat Saltan
|
18 Haziran 2021, Cuma - 00:14
Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığına adaylık açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Kozan'da yapılacak kreşin temel atma törenine katıldı.

Yavaş, ilk olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'ı ziyaret etti.

Başkan Kazım Özgan, yöresel ürünlerden oluşan sepetleri konuklarına hediye etti.

"Aday değilim"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplantı sırasında bir gazetecinin Cumhurbaşkanı adayı olup olmadığını sorması üzerinde gündeminde adaylığın olmadığını söyledi.

Yavaş, "Bizim ayın 23’ünde kart tanıtımımız var. Tüm genel başkanları davet ettim. Tüm Türkiye için bir ilk olacak. Özellikle sosyal yardımlarda paket verme ayıbını ortadan kaldırıyoruz. Semt bakkallarından istediğini alacak. Ankara'da sosyal yardım alanların yardımı artacak. Onun tanıtımı için toplandık. Yarın Gaziantep’te CHP’li başkanların toplantısı var onun için geldik. Kozan bizim Beypazarı'ndan kardeş şehrimiz. Bunun için başkanın talebi ile geldim. Kozan'ı görmek için geldim. Bizim birinci önceliğimiz seçildiğimiz illere layık olmak. Onların sosyal seviyelerini yükseltmek. Belediyeciliğin anlamı bu. Bunun dışında başka bir şey konuşmaya gerek yok anlamı da yok" diye konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/840125/mansur-yavastan-cumhurbaskanligina-adaylik-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
dayı
18 Haziran 2021, 10:51
beypazarı vizyonuyla ankarayı halletti!! şimdi de sıra türkiye ye mi geldi!! aahaahaaahaaa...