Çankaya Belediyesinden kadınlara ve müzisyenlere destek

Çankaya Belediyesi, mini konserlerle müzisyenlere maddi destek sağlarken, kadınların el emeklerini sergilemesi için ücretsiz stant sağlandı.
Murat Saltan
|
18 Haziran 2021, Cuma - 20:04
Çankaya Belediyesinden kadınlara ve müzisyenlere destek

Çankaya Belediyesinin düzenlediği 'Kadın El Emeği Şenliği' bu yıl dördüncü kez Ankaralılarla buluştu. 

150 kadın Çankaya Belediyesinin kurduğu ücretsiz stantlarda, ahşap eşyalardan çantaya takılardan örgü bebeklere kadar kendi üretimlerini katılımcıların beğenisine sundu.

Şenlikte müzisyenlere destek amacıyla mini konserler de düzenlendi. 15 farklı sanatçı ve grup şenlik boyunca Çankayalılarla buluşacak.

Katılımcılar memnun

Şenliğe katılım gösteren ve emekli olduğunu belirten Hatice Çağlar, pandemi döneminde ördükleri, el emeği ürünleri sergilediklerini aktararak “Çankaya Belediyesine teşekkür ediyoruz. Güzel bir şenlik oldu. Alper Taşdelen’e de bize katkı sunduğu için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu emeğin karşılığını, geri dönüşünü alırız” dedi.

Bir diğer katılımcı olan Meral Kanlı, normal hayatında rehberlik yaptığını, pandemi döneminde işsiz kaldığı için el sanatlarına öncelik verdiğini aktararak, Çankaya Belediyesinin böyle bir etkinlik yaptığını duyunca el emeklerimi birçok insana duyurmuş oldum” şeklinde konuştu.


Şenlik düzenlenecek yerler

Kadın emeğinin görünür kılınması ve ürünlerin pazardaki yerini alabilmesi amaçlarını taşıyan şenlik, 18 Haziran-19 Haziran tarihlerinde Uğur Mumcu Parkı’nda, 25-26 Haziran'da Zafer Park’ında ve 2-3 Temmuz tarihleri arasında ise Muharrem Dalkılıç parkında devam edecek.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/841648/cankaya-belediyesinden-kadinlara-ve-muzisyenlere-destek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.