Pazar günleri açılacak mı? Kabine toplanıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında yarın toplanacak kabineden yeni normalleşme adımlarının çıkması bekleniyor. Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma yasağının ise kaldırılacağı tahmin ediliyor.
Murat Saltan
|
20 Haziran 2021, Pazar - 09:32
Pazar günleri açılacak mı? Kabine toplanıyor

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararların alınacağı kabine toplantısı yarın gerçekleştirilecek. 

Koronavirüs aşısı uygulamasının hız kazanması, vaka sayılarının azalması nedeniyle kısıtlamaların daha da esnetileceği tahmin ediliyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir" derken maskesiz yaşam için de umutlu konuştu.

"Çok daha iyi zamanlarımız olabilecek"

Yaz aylarının sonunda açık havada maske zorunluluğu kalkabileceğini belirten Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, TRT Haber'de yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

 “"İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir. Bireysel önlemlere dikkat edip sırası gelenin aşı olduğu bir zaman dilimi yaşayabilirsek, hem temmuzda hem de güz döneminde toplumsal bağışıklığın sağlanması ile çok da iyi zamanlarımızın olabileceğine inanıyorum.

Dışarıda fiziksel mesafeye uyarsak, kapalı ortamlarda iyi havalandırılan ortamlarda maskesiz belli zaman dilimlerinde durmak mümkün olacaktır. Kalabalık AVM'ye, banka şubesine ya da hastanelerde maske takmak söz konusu olup onun dışındaki alanlarda maskesiz yaşamın olacağını düşünüyorum güz döneminde."

https://www.ankaramasasi.com/haber/842655/pazar-gunleri-acilacak-mi-kabine-toplaniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.