Kaçak trafolara el koyan Dicle Elektrik görevlilerine saldırdılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çökelek köyünde kaçak elektrik kullanmak için usulsüz şekilde kurulan 18 trafo tespit edildi. Kaçak kontrolü yapmak için bölgeye giden Dicle Elektrik ekipleri burada bulunan bazı kişilerin saldırısına uğradı. Jandarma ekipleri havaya ateş açarak olayların büyümesini önlerken, saldırıyla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alındı.
Ankara Masası
|
17 Ağustos 2020, Pazartesi - 12:55
Kaçak trafolara el koyan Dicle Elektrik görevlilerine saldırdılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çökelek köyünde kaçak elektrik kullanmak için usulsüz şekilde kurulan 18 trafo tespit edilmesi üzerine Dicle Elektrik ekipleri bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Ekipler bu sırada bazı kişilerin saldırısına uğradı. İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Söz konusu kişiler ekiplerin müdahalesine rağmen, ekiplere taş ve sopalarla saldırdı. Ekip araçlarının da hasar aldığı olaylar jandarma ekiplerinin havaya ateş etmesi ile önlendi. Saldırıyla alakalı olduğu belirlenen 4 kişi gözaltına alındı.

TARIMSAL SULAMADA KULLANILIYOR

Bölgenin elektrik dağıtım hizmetini yapan Dicle Elektrik’ten verilen bilgiye göre, yüksek gerilim hattından kaçak elektrik kullanmak için usulsüz şekilde trafo tesis edildiği ve kaçak trafoların özellikle enerji tüketiminin yüksek olduğu tarımsal sulama alanında kullanıldığı belirtildi.

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Dicle Elektrik ekipleri tarafından sadece son bir hafta içerisinde Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 18 adet, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 7 adet olmak üzere toplam 25 adet abonesiz kaçak trafoya kaçak ceza işlemi uygulanırken, cezai işlem yapılarak el konulma kararı verilen 25 trafo üzerinden kaçak tüketilen enerjinin maliyetinin ise yıllık yaklaşık 7 milyon lirayı bulduğu bildirildi.

(İHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/84949/kacak-trafolara-el-koyan-dicle-elektrik-gorevlilerine-saldirdilar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.