Mardin Yeşilli’de aşılama tam gaz

Ankara Masası
|
09 Temmuz 2021, Cuma - 15:10
Mardin Yeşilli’de aşılama tam gaz

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan yerinde COVID-19 aşı uygulaması kapsamında Mardin’in Yeşilli İlçesinde belediye önünde kurulan aşı standında vatandaşlar aşılanmaya başlandı.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Sağlık Bakanlığı’nın virüs ile daha etkin mücadele edilmesi amacıyla başlattığı, aşı programı kapsamında Mardin'e bağlı Yeşilli İlçe Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri belediye binası önünde kurduğu aşı standında hem belediye personeli hem de vatandaşlar COVID-19 aşısı oluyor.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen standa vatandaşların kolayca COVID-19 aşısı olabilmeleri amaçlandığını söyledi.

Hem belediye personeli hem de vatandaşlarımız COVID-19 aşısı olmak için standa ilgi gösterdiğini belirten Başkan Demir, “Ülkemizde yeni kapanma dönemlerinin yaşanmaması ve yakın gelecekte maske kullanımının kalkması için vatandaşların aşı olmaları büyük önem arz ediyor. Bu nedenle ilçemizdeki vatandaşlarımızı aşı olmak için belediye önünde açılan aşı standına gelip aşı olmalarını bekliyoruz. Sağlık Müdürlüğü'nün aşıyı vatandaşın ayağına kadar getirmesi nedeniyle de ayrıca teşekkür ediyorum”dedi.

Bu arada aşı olmada tereddüde düşen vatandaşlara ise standa görevli doktorlar aşı konusunda gerekli bilimsel açıklamayı yaptıktan sonra vatandaşların aşı konusunda ikna olduğu görüldü.


https://www.ankaramasasi.com/haber/879222/mardin-yesillide-asilama-tam-gaz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.