Maden işçisi Ali Faik İnter son yolculuğuna uğurlandı

8 yıldır tazminatlarını alamadıkları için Ankara'da eylem yapan dönüş yolunda Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde kaza yapan araçta hayatını kaybeden maden işçisi Ali Faik İnter, Soma’da toprağa verildi.
Murat Saltan
|
09 Temmuz 2021, Cuma - 18:22
Maden işçisi Ali Faik İnter son yolculuğuna uğurlandı

Manisa'nın Soma ilçesinde çalıştıkları firmadan 8 yıldır tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle dün maden işçileri tarafından Ankara'da yapılan eyleme katılan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İnter, eylemin ardından 45 YC 0299 plakalı otomobille yola çıktı.Dönüş yolunda 45 YC 0299 plakalı otomobil, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde yoldan çıkarak takla attı. Kazada araçta bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İnter hayatını kaybetti. Kazada hayatını kaybeden yerüstü maden işçisi Ali Faik İnter için Manisa’nın Soma ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. İlk olarak cenazesi evine getirilen İnter için yakınlarından helallik alındı. Ardından cenaze namazın kılınacağı Ebubekir Camisi’ne getirildi. Burada düzenlenen törenin ardından İnter gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Cenaze töreninde anne Nuran İnter’in güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Babası da maden kazasında hayatını kaybetti

Öte yandan çalıştıkları firmadan 8 yıldır tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle dün maden işçileri tarafından Ankara'da yapılan eyleme katılan ve dönüş yolunda hayatını kaybeden maden işçisi Ali Faik İnter’in babası Ramazan İnter’in de yaklaşık 20 yıl önce çalıştığı madende geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. 26 yaşındaki Ali Faik İnter’in hem babasının hem de diğer maden işçilerinin haklarını savunmak için sendikaya katıldığı ve Ankara’da düzenlenen eylemde yer aldığı öğrenildi.

Cenaze törenine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, maden işçileri ve ailesi katıldı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/880336/maden-iscisi-ali-faik-inter-son-yolculuguna-ugurlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.