Antalya’da sahiller açık hava oteline döndü

Hava sıcaklığının 43 dereceyi gösterdiği Antalya'da sahiller yerli ve yabancıların uyku mekanı oldu.
Can Güvenir
|
11 Temmuz 2021, Pazar - 08:50
Antalya’da sahiller açık hava oteline döndü

Termometrelerin zaman zaman 43 dereceyi gösterdiği Antalya’da yüksek nem ve sıcaktan bunalan vatandaşlar, soluğu dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde aldı. Havaların ısınması ile evlerde uyuyamadıklarını belirten vatandaşlar, sahilde uyumayı tercih etti. Kimi vatandaşlar çadır kurarken kimileri ise serdikleri battaniye ve havluların üzerinde uyudu. Gün doğumu ile birlikte uyanan vatandaşlar ise gözlerini açar açmaz denize girdi. 

“Evlerde klima olmadığından dolayı Konyaaltı Sahili’ne geliyoruz”

Arkadaşları ile birlikte sıcaktan bunalıp Konyaaltı Sahili’ne yatmaya gelen Şeref Delen, “Hava çok sıcak, evlerde klima olmadığından dolayı Konyaaltı Sahili’ne geliyoruz, burada yatmayı tercih ediyoruz. Sahil çok kalabalık, buraya yatmaya gelen yerli, yabancı çok insan var” diye konuştu.

“Arkadaşlarımızla toplanık sahilde sabahlıyoruz”

Döşemealtı ilçesinden Konyaaltı’na uyumaya gelen Emre Özçelik, “Evlerimiz çok sıcak. Döşemaltı’nda olmasına rağmen evim çok sıcak. Buraya geliyoruz, bir masrafta yapmıyoruz. Arkadaşlarımızla toplanık sahilde sabahlıyoruz, serin bir havada yatmaya çalışıyoruz. Sivrisinek olmuyor, daha rahat yatıyoruz. 8 kişi geldik. Havlu ve battaniye serip yatıyoruz burada” şeklinde konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/883482/antalyada-sahiller-acik-hava-oteline-dondu

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.