Ankara'da yıllardır beklenen proje hayata geçiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu birbirine bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalarda yüzde 50 oranında ilerleme sağladı.
Zeliha Demirci
|
12 Temmuz 2021, Pazartesi - 12:06
Ankara'da yıllardır beklenen proje hayata geçiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hayata geçirdiği yeni ulaşım projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Etimesgut ilçesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu birbirine bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalarda yüzde 50 oranında ilerleme sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için önemli" dediği projenin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tamamlanacağını açıkladı.

Ankara’nın yapılaşma ve nüfus artışı yönünden hızla gelişen bir bölgesi olan Bağlıca’nın mevcut ve gelecekteki potansiyel trafik yoğunluğunu dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, otoyola bağlantılar yaparak alternatif güzergahlarla trafiği rahatlatmayı amaçlıyor.

Vatandaşların ulaşım konforu ile sürüş güvenliğini önceleyen projelere imza atmayı sürdürdüklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı paylaşımda ayrıca bağlantı yolunun bitiş tarihini de paylaştı: "Bağlıca Bulvarı ve Çevre Yolu bağlantı çalışmalarımızı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tamamlıyoruz. 4 adet bağlantı kolu ve kapasitesini artırdığımız yollar ile hemşehrilerimize konforlu ve güvenli bir ulaşım imkanı sunacağız.”

Bağlantı yolunun tamamlanmasıyla Bağlıca bölgesinden şehir merkezi yönündeki Dumlupınar Bulvarı ve 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na yönlenen trafik daha da nefes alacak.

4 gidiş - 4 geliş olacak

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çevre yolu köprüsünün ön germeli prefabrik kirişlerinin montaj imalatlarını tamamlamak için tüm hızıyla çalışıyor. Bağlıca Bulvarı’nın Çevre Yolu ile kesiştiği noktada Bağlıca ile Yapracık arasında ulaşımı sağlamak amacıyla 4 gidiş-4 geliş şeritten oluşan alt geçit yapım çalışmaları devam ederken, Bağlıca-Yapracık yolundan da otoyol bağlantısını sağlamak için ayrıca 4 adet bağlantı kolu ile 2 adet yonca kolu imalatı yapılacak.

Bu düzenleme sayesinde Bağlıca bölgesinde yaşayan vatandaşlar, Ankara Çevre Yolu’na katılım sağlayarak, Bağlıca bölgesinden hem şehir merkezine hem de şehir dışına ikinci bir giriş-çıkış imkanına kavuşmuş olacak.

https://www.ankaramasasi.com/haber/885411/ankarada-yillardir-beklenen-proje-hayata-geciriliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.