Ankara Büyükşehir Belediyesinden LGS tercih desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonrası öğrencilere ücretsiz tercih desteği sağlıyor.
Zeliha Demirci
|
13 Temmuz 2021, Salı - 11:02
Ankara Büyükşehir Belediyesinden LGS tercih desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesinin öğrenci dostu projeleri devam ediyor. LGS sonrası uzman rehberlerle öğrencilere ücretsiz tercih desteği veren Büyükşehir Belediyesi, 4 merkezde 16 Temmuz’a kadar bu hizmeti sağlamayı sürdürecek.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, öğrencilere sınav sonrası daha doğru tercihler yapabilmeleri için Mamak Gençlik Merkezi, Kuşçağız Aile Yaşam Merkezi, Yahyalar Aile Yaşam Merkezi ve Elvankent Aile Yaşam Merkezi’nde uzman rehberler eşliğinde ücretsiz tercih desteği başlattı.

Tercih desteğine yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesinin eğitim desteğine öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Uzman Rehber Aslı Kamalı, "Başkanımız Mansur Yavaş’ın öğrenci dostu projeleri doğrultusunda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak iki yıldır YKS ve LGS tercihlerinde Aile Yaşam Merkezlerinde öğrencilere ücretsiz tercih hizmeti veriyoruz. Velilerimiz ve öğrencilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu süreçte tüm öğrencilerimizi tercih yapmaya bekliyoruz." dedi. 

Yapılan protokol kapsamında öğrencilere tercih desteği veren Kampüs Koleji Rehber Öğretmeni Kübra Ayanda şu değerlendirmelerde bulundu: "Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız protokol doğrultusunda böyle güzel bir hizmet veriyoruz. LGS ile ilgili öğrenci ve velilerimizin çok soruları oluyor. O soru işaretlerini gidermek ve tercih döneminde onlara yardımcı olmak için çalışıyoruz."

https://www.ankaramasasi.com/haber/887543/ankara-buyuksehir-belediyesinden-lgs-tercih-destegi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.