Ankara Üniversitesi bölgeye hekim gönderdi

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde görevli 12 veteriner hekim, yangının vurduğu Antalya'da zarar gören hayvanları tedavi etmek amacıyla bölgeye gitti.
Murat Saltan
|
30 Temmuz 2021, Cuma - 18:59
Ankara Üniversitesi bölgeye hekim gönderdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada başlayan orman yangınları maddi hasarın yanı sıra yaban hayatına da zarar verdi.

Binlerce hayvan telef olurken, on binlercesi yangında yaralandı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde bölgeye yaraları sarmak amacıyla bölgeye 12 veteriner hekim gönderdi.

Hekimler Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet töreni öncesinde tam donanımlı bir araçla, Antalya’ya uğurlandı.

"Hayvanlarımızı tedavi etmek istiyoruz"

Uğurlama töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Yangınla ilgili ne yapabiliriz diye düşünürken veteriner fakültemizin çok güzel bir önerisi oldu. O öneriyi de bugün itibarıyla hayata geçiriyoruz. Biliyorsunuz bizim bir merhamet medeniyeti çocuğu olduğumuzu söylemiştik. Hakikaten susuz ve aç kalan hayvanlar için vakıf kuracak bir ecdadın torunlarız. Bizim medeniyetimizin esası merhamettir. Orada yaralanan insanın ve hayvanın tedavi edilmesi, onların ellerinden tutulması, ayağa kaldırılması bizim için en şerefli ve kutsal görevdir. Veteriner fakültesi dekanımız dedi ki biz bir çalışma yaptık ve o çalışmada yangının en çok etkilediği Manavgat bölgesinde, bizde veterinerler olarak elimizi taşın altına koyarak yaralanan hayvanlarımızı tedavi etmek istiyoruz. Tıpkı ecdadımızın bize bıraktığı miras gibi o merhamet medeniyetinin temsilcileri olarak bizlerde bu konuda rol almak istiyoruz dediler. Bizde onları çok büyük memnuniyetle karşıladık. Bizde onları protokolümüzle onları hayvanlarımızı tedavi etmeleri için Manavgat’a uğurluyoruz” ifadeleri kullandı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/915209/ankara-universitesi-bolgeye-hekim-gonderdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.