AK Parti Ankara İl Başkanlığının tırları yola çıktı

AK Parti Ankara İl Başkanlığı orman yangını bölgesine ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım malzemeleri gönderdi.
Murat Saltan
|
30 Temmuz 2021, Cuma - 23:33
AK Parti Ankara İl Başkanlığının tırları yola çıktı

AK Parti Ankara İl Başkanlığının yangın bölgeleri için başlattığı yardım kampanyasına destek çığ gibi büyüdü. 

Desteklerin toplanmasının ardından Mamak İlçe Başkanlığı önünde bekletilen kamyona partililer tarafından yüklenen malzemeler, yapılan duanın ardından yola çıktı.

Orman yangınlarının etkili olduğu bölgelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak malzemeler arasında temel gıda maddeleri, hijyen malzemeleri ve kıyafetler yer aldı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gece saatlerinden itibaren orman yangınlarının yaşandığı illerdeki AK Parti teşkilatlarıyla ihtiyaçlara ilişkin iletişim halinde olduklarını ve gerekli koordinasyonu sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

"Çocuklarımızın yaralarına merhem süreceğiz"

Herhangi bir afet durumunda teyakkuz haline geçtiklerini ve daha önce yaşanan afetlerle ilgili de yardım çalışmaları yaptıklarını belirten Özcan, şöyle devam etti:

"Bugün de ciğerlerimiz yanıyor, canlarımız yanıyor. Çocuklarımız ağlıyor. Onların yaralarına merhem sürebilmek için bizler Ankara teşkilatları olarak, bütün mahalli teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla güzel bir imece usulü yardımlaşma işine giriştik. Sabahleyin Adana teşkilatımıza, Kozan ve diğer ilçelerimize, akabinde Osmaniye'ye, işte şimdi Marmaris'e yola çıkarıyoruz, Manavgat'a. Buralardaki bütün vatandaşlarımıza AK Parti olarak ulaşmaya çalışıyoruz."

"Ateşleri söndürmeye devam edeceğiz"

Yapılanın gönüllülük işi olduğunu ifade eden Özcan, "En başından beri birileri ateşten yanadır, birileri topraktan yanadır. Birileri Habil'dir, birileri Kabil'dir. Bu da devam edecektir. Onlar yakmaya devam ettikçe bizler de tüm yaralara merhem olmaya, ateşleri söndürmeye devam edeceğiz. Can ve mallarımız üzerinden, doğal felaketler üzerinden siyasi prim yapmalarını, yalan ve iftiraları da Anadolu halkı olarak yardımlaşma hukukuyla yerle bir edeceğimize inanıyoruz." şeklinde konuştu.

13 tır yola çıkacak

Altıncı aracın yola çıkacağını ve bu sayının bugün için 13'e ulaşacağını belirten Özcan, yardım malzemesi taşıyan araçların sayısının artarak devam edeceğini söyledi.

Ankara'da hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarla da görüştüklerini dile getiren Özcan, orman yangınlarında hayvanlarını kaybeden ya da hayvanların bakımı ve beslenmesinde kullanılan malzemeler konusunda sıkıntı yaşayanlara da 12-13 tır yardım malzemesi gönderileceğini sözlerine ekledi.

"Acılar paylaştıkça azalır"

Ülkenin dört bir yanında eş zamanlı olarak çıkan orman yangınlarından dolayı büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirten AK Parti Mamak İlçe Başkanı Sarıgöl de, “Acılar paylaştıkça azalır. Orman demek vatan demektir. Yangından etkilenen tüm canlılar ve ormanlar için büyük üzüntü duyuyoruz. Yangını söndürme çalışmalarında cansiperane görev alan herkese Allah'tan kolaylıklar diliyor, yangından zarar gören hemşehrilerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşamını yitiren tüm canların üzüntüsünü yaşıyoruz. Aklımız ormanlarımızda” dedi.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/915347/ak-parti-ankara-il-baskanliginin-tirlari-yola-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.