Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı projesi hızla sürüyor

Ankara Masası
|
02 Mayıs 2020, Cumartesi - 15:13
Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı projesi hızla sürüyor

Keçiören Belediyesi, Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı inşaatını hızla sürdürüyor.

Üstünde müzikli fıskiye sistemi ve süs havuzunun yer alacağı Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı 400 araçlık da otoparka sahip olacak..

Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok, Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı’nın iç donanımı ve dışardan görünüşü bakımından dünyanın ünlü meydanlarıyla yarışacağını belirterek Keçiören’in turistik vizyonunu ortaya koyacaklarını vurguladı.

“DİNLENMEK VE EĞLENMEK İÇİN UĞRAK NOKTASI”

Altınok, “Meydan projemizi tamamladığımızda burası vatandaşlarımızın dinlenmek ve eğlenmek için en önemli uğrak noktalarından birisi haline gelecek. Meydanımız, estetik görünüşü ve büyüklüğü itibariyle de ilçemizi ziyaret eden turistleri kendisine hayran bırakacak” diye konuştu.

Meydanda yer alacak havuzda müzik, ışık ve ses gösterileri yapılacağını belirten Altınok, “Havuzda ayrıca toplam 54 adet dalgıç pompası yer alacak. Bunlardan 28`i platformda bulunan kuru havuzda, 26’sı ise alt kısımdaki havuzda faaliyet gösterecek. Havuzun üzerinde de 30 metre uzunluğunda bir yürüyüş yolu yer alacak. Bu yürüyüş yolunda da vatandaşların altında yürüyebileceği 8 adet su atış sistemi bulunacak. Müzikli dans oyunlarının da yapılacağı havuzumuzda suyun görsel şölenini renklendirmek için 115 adet kırmızı, yeşil ve mavi (RGB) aydınlatmamız olacak” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/9181/turk-dunyasi-su-ve-gul-meydani-projesi-hizla-suruyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.