Keçiören'de dezenfeksiyon timi iş başında

Keçiören Belediyesi, 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öncesi ilçedeki okullarda hijyenik ve sağlıklı bir ortam oluşturmak için ‘Dezenfeksiyon timi’ kurdu.
Ankara Masası
|
04 Eylül 2021, Cumartesi - 12:12
Keçiören'de dezenfeksiyon timi iş başında

Keçiören Belediyesi, yüz yüze eğitim öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala, okullar için dezenfeksiyon timi kurdu.

Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerine yüz yüze devam edebilmeleri için okullarımızda dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Gerek ekiplerimiz tarafından belirlenen okullarda gerekse dezenfeksiyon talebinde bulunan okullarımızda sağlıklı bir ortam oluşturuyoruz.” dedi.

Keçiören’de örgün eğitime başlayacak olan okullarda sağlıklı koşulların oluşturulması için ivedilikle kurulan ve çalışmalarına başlayan Dezenfeksiyon Timi ilçedeki birçok eğitim kurumunda dezenfeksiyon seferberliğine başladı. Bu kapsamda ilçede yüz yüze eğitime başlayacak olan yaklaşık 327 resmi ve özel okuldaki derslik, lavabo ve diğer ortak alanlarda dezenfeksiyon çalışması yürütülecek. 

"Okullara yoğunlaştık"

Pandemiyle mücadeleyi birçok koldan sürdürdüklerini, son dönemlerde ise okullardaki dezenfeksiyon çalışmalara yoğunluk kazandırdıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Anketlerde pandemiyle mücadelede en başarılı belediye Keçiören Belediyesi seçildi. Şehrimizin genelinde yürüttüğümüz dezenfeksiyon çalışmalarıyla salgına karşı sıkı önlemler almaya devam ediyoruz. Devletimizin ve milletimizin geleceği olan öğrencilerimiz adına eğitimde sürekliliği sağlamak için ise sıkı bir dezenfeksiyon çalışması yürütüyoruz. Bu anlamda eğitim önünü açacak her türlü hizmeti vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/992307/keciorende-dezenfeksiyon-timi-is-basinda
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.