Tuana Kılıç nerede?

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde 5 gün önce kayıp olan 16 yaşındaki Tuana Kılıç'tan haber alınamıyor.
Murat Saltan
|
05 Eylül 2021, Pazar - 15:39
Tuana Kılıç nerede?

Olay, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde meydana geldi. 

Edinilen bilgiye göre, Kenan ve Emine Kılıç çiftinin büyük kızı Tuana Kılıç (16) yanına bir miktar para alarak 1 Eylül Çarşamba günü kayboldu.

Genç kızın evden kaçtığını bir süre sonra fark eden aile soluğu polis merkezinde aldı. Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği teknik takibin ardından  genç kızın 2 Eylül günü   Gebze ilçesi Beylikbağı Mahallesi'nde olduğu belirlendi. 

5 gündür süren çalışmalardan bir sonuç alınamazken, aile genç kızlarına bir an önce kavuşmayı bekliyor.

Tuana’nın alıkoyulmuş olma ihtimalinden de endişelenen aile, kızlarını görenlerin en yakın polis merkezine haber vermelerini istiyor.

"Hiç bir sıkıntımız yok"

Olay günü yaşananlarla ilgili bilgi veren baba Kenan Kılıç, "O gün bu gündür kayıp, aranıyor. Kızımızın nerede olduğunu bilmiyoruz. En son Beylikbağı civarında telefonundan sinyal alındığı yetkililer tarafından söyleniyor. Ama hala elimizde net bir şey yok. Polisler de bu iş için uğraşıyor ama bizim için tabii ki netice önemli. Özellikle İzmit Çocuk Şube çalışıyor fakat açıkçası bizim hala elimizde net bir veri yok. Sonuçta çocuğumuz bulunmadıysa bizim için her şey başladığımız noktadadır. 5 gündür ondan haber bekliyoruz. Açıkçası aramızda geçen hiçbir tartışma yok, hiçbir sıkıntımız yok. Ama çocukların en tehlikeli yaşları bu yaşlar. Birinin aklına girdiğini düşünüyoruz. Şüphelendiğimiz insanlar var. Biz de bunları yeni yeni öğreniyoruz. Kadıköy civarında olduğunu düşündüğümüz biri tarafından alıkoyulduğunu ya da onunla beraber gittiği ihtimali üzerinde duruyoruz. Tabii ki bunlar hala bizim için de net değil. inşallah bulunur. Görenlerin, duyanların emniyeti ya da bizi kesinlikle aramasını istiyoruz. İyice düşünüp, net bir şekilde kesin olduğuna kanaat getirenlerin aramasını bekliyoruz ki yanlış yerlere yönlendirilmeyelim. Bir şekilde arıyoruz kızımızı" dedi.

"Tanınmamak için saçını açmış olabilir"

Kızının yanında bir miktar para ile ortadan kaybolduğunu dile getiren Kılıç, şöyle konuştu:
"Açıkçası durumunun ne olduğundan emin değiliz. Şu anda alıkoyuluyor mu bilmiyoruz. Çünkü giderken yanında bir miktar para da vardı. Şu anda bu para ve altından dolayı acaba alıkonuluyor mu? Bundan şüpheleniyoruz. Onun haricinde evden kendisi bilinçli gitmiş. Ama şu andaki durumundan çok emin değiliz. Yanına aldığı çok ufak tefek eşyalar var. Bavul niteliğinde bir şey yok. Ufak bir çanta, içine aldığı ufak birkaç şey, bunun dışında para ve altın var. Evden çıkarken üzerinde siyah diz altı boydan bir elbise, başında krem rengi bir eşarp vardı, ayağında terliğiyle birlikte çıkmış. Ama tabii şu anda açıkçası bu halde olmayabilir, farklı bir halde olabilir, farklı bir giyim şekliyle de olabilir. Normalde kızımız kapalı ama tanınmamak için saçını açmış olabilir. Her şey olabilir, bunları düşünmüş olabileceğini de düşünüyoruz. Vatandaşların biraz daha yüze bakarak bizlere geri dönmesini bekliyoruz. Sokak sokak biz de, yakınlarımız da arıyor. Bu eşkale uyan birilerini gören olursa polis merkezine haber vermelerini istiyoruz. Vicdanı olan herkesin duyarlı olup bize yardımcı olmasını istiyoruz."

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/993527/tuana-kilic-nerede
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.