Gökyüzünde esrarengiz olay

Fransa’nın kuzeyinde ve İngiltere’nin güneyinde dün gece yarısı gökyüzünde süzülen ve göktaşı olduğu tahmin edilen bir ışık merak uyandırdı.
Can Güvenir
|
06 Eylül 2021, Pazartesi - 15:30
Gökyüzünde esrarengiz olay

Fransa’nın kuzeyinde bulunan Bretonya bölgesi ile İngiltere’nin güney bölgeleri semalarında dün gece yerel saatle 23.50 civarında birkaç saniyeliğine gökyüzünde süzülen ışık merak uyandırdı. Hava olayı ardından bir patlama sesi de duyuldu. Göktaşı olduğu tahmin edilen olay bazı limanların güvenlik kameralarına yansıdı.

Göktaşı görüntüsü kamerada

Bretonya bölgesinde bulunan Portsall Limanı’nın güvenlik kamerası aniden aydınlanan gökyüzünü kaydederken, Fransa’nın Morbihan kentinde yer alan Arzal Limanı’nın güvenlik kameraları ise, yerel saatle 23.47’de gökyüzünü aydınlatan olayı kayda aldı. Ayrıca İngiltere’nin güney kıyısındaki Southampton Limanı’nda bir güvenlik kamerasına da benzer görüntüler yansıdı.

Bretonya’da çalışan Meteorolog Steven Tual sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaşanan olaya şahit olduğunu belirterek, "Bu akşam Cotes-d’Armor’da gökyüzünde bir gök taşı gözlemledim. Çok etkileyici, gökyüzü aydınlandı. Olayı doğrulayacak olan var mı?" ifadelerini kullandı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/995183/gokyuzunde-esrarengiz-olay
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.