Millet İttifakı'nda çatlak: Kılıçdaroğlu tekil konuşuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli tekil konuştuğunu belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız." dedi.
Can Güvenir
|
07 Eylül 2021, Salı - 11:54
Millet İttifakı'nda çatlak: Kılıçdaroğlu tekil konuşuyor

Habertürk yazarlarından Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe yazısında "İttifak çatlama" başlıklı bir bölüm kaleme aldı. 

Cumhur İttifakı'nın "Adayınız kim?" soruları ardından Millet İttifakı'nda bütünlüğün dağıldığını ifade eden Sarıkaya, "Buna CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun en son örneğini “öğrenciler için 6 vaadinde” olduğu gibi tekil söylemlerinde rastlanmaya başladı. Anlaşılan o ki bu politik dil ortaklar arasında alınmaya yol açmaya başlamış. Aktarıldığına göre partilerin kurmay kadroları bu söylemden duydukları rahatsızlığı birbirlerine de iletmiş." dedi.

"Bunları bize sordunuz mu?"

Sarıkaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın, “Kemal Bey son dönem sürekli tekil konuşuyor. Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu? Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…” sözlerini aktardı. 

Yazının tamamı için tıklayınız

https://www.ankaramasasi.com/haber/996166/millet-ittifakinda-catlak-kilicdaroglu-tekil-konusuyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.