Bademlidere'ye ilk ağaç dikildi

Çankaya Belediyesi tarafından oluşturulan Bademlidere Kent Ormanı'na ilk ağaç Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Alper Taşdelen'in katılımıyla dikildi.
Murat Saltan
|
09 Eylül 2021, Perşembe - 22:39
Bademlidere'ye ilk ağaç dikildi

Çankaya'nın Bademlidere bölgesinde oluşturulan kent ormanına ilk ağaç dikildi.

Ağaç dikim törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya  Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı.

Bademlidere Kent Ormanı Ağaç Dikim Töreni’nde yaptığı konuşmada "Ankara'yı ayağa kaldıracağız" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sanatıyla, kültürüyle, parklarıyla Mansur Yavaş yeniden Ankara’yı ayağa kaldıracak. Hepimizin buna ihtiyacı var. Sanata ve kültüre hepimizin ihtiyacı var. Ağaca yeşillikler hepimizin ihtiyacı var. Ağaç tek başına bir ağaç değildir aslında. Ağaç altında uzanıp gökyüzünün izlediğimiz bir mekandır aynı zamanda. Yakıcı bir güneş olduğu zaman sığındığımız bir limandır aynı zamanda. Ağaç aynı zamanda kafamıza bir elma düştüğü zaman Newton’un yerçekimini bulduğu ağaçtır aynı zamanda. Dolayısıyla ağaç sadece bir ağaç değildir. Bizim hayatımızın bir parçasıdır ağaç" dedi.

"Bizim için güneş, onu kapatan gökdelenden daha hayatidir"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Ankara'yı yeşilin Başkenti yapacaklarını vurgulayarak "Ülkemizin siyasi başkentini huzurunda başkenti yaparak ülkemiz için iyi bir model olmasını sağlamak ilk amacımız. Bizim amacımız beton, plastik ve asfalt değil üretim, sevgi ve mutluluk belediyeciliğidir. Halkın sağlığını ve canını önceleyen kavgayı husumeti ve kini gölgeleyen belediyecilik anlayışı içerisindeyiz. Her zaman dediğim gibi bizim için güneş, onu kapatan gökdelenden daha hayatidir. Bizim için hava haram yollarla elde edilmiş servetler üzerinden atılan havadan daha önemlidir. İşte bu yüzden gelir gelmez Ankara’yı yeşilin başkenti yapma yolunda çalışmalara başlamıştık" şeklinde konuştu.

Tören sonunda Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş orman için ilk fidanları dikip suladı.

(İHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/999619/bademlidereye-ilk-agac-dikildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.