Aşı yaşını 2'ye düşürdüler

Küba, aşılama yaşını 2'ye kadar düşüren ilk ülke oldu. Ülkede, çocukların okula dönüşü için 2 yaş üstü çocukların Covid-19’a karşı aşılanmasına başlandı.
Samet Dirican
|
10 Eylül 2021, Cuma - 09:20
Aşı yaşını 2'ye düşürdüler

Koronavirüs salgınına karşı bazı ülkeler aşılama yaşını düşürmeye devam ediyor. Küba’da geçtiğimiz günlerde yerli Covid-19 aşısı olan Soberana 02’nin çocuklarda kullanılmasına onay verilmesinin ardından salgın nedeniyle ara verilen eğitim-öğretimin yeniden başlatılması için çalışmalar başladı.

Okula dönüş hazırlığı yapan Küba’da, 2 yaş üstü çocukların aşılanmasına başlandı. Küba, aşılama yaşını 2'ye kadar düşüren ilk ülke oldu.

Kübalı bilim adamları yerli Covid-19 aşısının, güvenli ve etkili olduğunu ifade ederek, hükümetin Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) aşının onaylanması adına başvuracaklarını bildirdi.

Küba Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki Covid-19 aşılama programı ile bugüne kadar 4 milyondan fazla kişinin tamamen aşılandığı ifade edildi. Bakanlık, çocuklara yönelik aşı uygulamasının ilk olarak son günlerde vaka ve can kayıpların arttığı Cienfuegos’da başlatıldığını açıklarken, şu ana kadar kaç çocuğun aşılandığı hakkında bilgi vermedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/999738/asi-yasini-2ye-dusurduler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.