2022 Dünya Kupası’nın Açılışında İz Bırakanlar

Ali Eyüboğlu
|

2022 Dünya Kupası, Katar’da başladı. 18 Aralık tarihine kadar futbolseverlerin gözü, kulağı Katar’da olacak.


Oxford Üniversitesi, maçlar oynanmadan 2022 Dünya Kupası’nın analizini yaptı. Oxford Üniversitesi Matematik Bölümü’nün istatistiki değerlendirmesine göre finalde karşı karşıya gelecek iki takım Brezilya ve Belçika... Aynı çalışmaya göre 2022 Dünya Kupası’nı Brezilya’nın kazanma ihtimali yüzde 61.3, Belçika’nın ise yüzde 38.7...


Bakalım Oxford’un yaptığı hesaplama tutacak mı Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nda?


Katar’ın ev sahipliğindeki 2022 Dünyası Kupası’nın resmi taraftar şarkısı da görücüye çıktı, ama ‘Tukoh Taka’yı pek beğenen çıkmadı. O yüzden birçok kişi, “Dünya Kupası şarkısını Shakira’dan başkası yapmasın” diye tweet attı.
2022 Dünya Kupası’nın açılış seremonisinde BTS grubunun 25 yaşındaki üyesi Jungkook, sahne aldı ve FIFA Dünya Kupası tarihinde sahne alan ilk Güney Koreli K-Pop sanatçısı oldu.


2022 Dünya Kupası’nın bir başka sürprizi de Hollywood’un ünlü aktörü Morgan Freeman’dı.


Ünlü aktör, saha ortasında engelli bir Katarlı’yla yaptığı sohbette şöyle dedi:


“Bizi bugün burada birleştiren şey, bizi ayıran şeyden çok daha büyük. Bunun bugünden daha uzun sürmesini nasıl sağlayabiliriz?”


Morgan Freeman, kutuplaştırıcı değil, birleştirici bu mesaja rağmen sırf stadyumların inşaatı sırasındaki işçi ölümlerini protesto edenlerin hışmından kurtulamadı. Morgan Freeman’ı, hayranları kanlı parayı tercih etmekle suçladı.

Devamı için tıklayınız.


http://www.ankaramasasi.com/makale/52662/2022-dunya-kupasinin-acilisinda-iz-birakanlar

Yorumlar (0)