İsrail, Gazze'yi vurdu

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenlediği belirtildi. Olayda can kaybı yaşanıp yaşanmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı
Ankara Masası
|
12 Eylül 2021, Pazar - 10:42
İsrail, Gazze'yi vurdu

İsrail savaş uçaklarının, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze'nin orta kesimlerinde çeşitli noktaları vurdu.

Saldırıda can kaybı yaşanıp yaşanmadığına dair açıklama yapılmadı.

Demir Kubbe savundu

Ordudan dün akşam yapılan açıklamada ise son 24 saat içerisinde Gazze'den atılan ikinci bir roketin de "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından imha edildiği kaydedilmişti.

Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi, 6 Eylül'de, "Gece Kargaşası" adı altında düzenlenen gösterilerin ardından Gazze Şeridi'nde yeniden sükunetin sağlanması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Ateşkese rağmen saldırı

İsrail, mayıs ayında Gazze'ye düzenlediği saldırılarla eş zamanlı olarak temel insani malzemelerin girişini de engellemişti. Sınır kapılarındaki bu durum, ateşkes sağlanmasına rağmen düzelmemişti.

Kendilerine "Gece Kargaşa Birimi" adını veren Filistinli gençler de bir haftadır, ablukayı protesto etmek ve Yahudi yerleşimleri ile İsrail askerlerini rahatsız etmek amacıyla geç saatlerde çeşitli bölgelerdeki sınır şeritlerinde araç lastiği yakıp ses bombası atıyordu.

(AA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/1003723/israil-gazzeyi-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.