Atatürk Öğrenci Yurdu yeni haliyle öğrencileri bekliyor

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Ankara’da inşa edilen Atatürk Öğrenci Yurdu yıkılarak yerine daha kapasiteli ve daha modern yeni bir yurt yapıldı.
Ankara Masası
|
16 Ekim 2021, Cumartesi - 10:35
Atatürk Öğrenci Yurdu yeni haliyle öğrencileri bekliyor

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK), eski ve küçük kapasiteli öğrenci yurtlarını yenileyerek öğrencilere rahat ve konforlu yeni yurtlar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan ve yaklaşık 60 senedir öğrencilere hizmet veren Atatürk Öğrenci Yurdu, yıkılarak yerine çok kısa bir sürede modern ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayan yeni yurt yapıldı.

Birçok öğrenciye ev sahipliği yapacak 

Yıkılmadan önce bin 840 kapasiteye sahip olan Atatürk Öğrenci Yurdu, yeni ve modern haliyle 3 bin 784 kız öğrenciye ev sahipliği yapacak. Beş bloktan oluşan yurtta dörder kişilik odalar yer alırken, özel banyo ve tuvaletin yanı sıra çalışma odaları da bulunuyor.

Öğrencilerin her türlü ihtiyacının düşünüldüğü yurtta son model makinelerin bulunduğu çamaşırhane, ayrı bir blok olarak tasarlanan yemekhane, modern şartlara uygun konferans solonu, çok amaçlı salon, valiz depoları ve mescit yer alıyor. Ayrıca öğrencilerin boş vakitlerini değerlendireceği spor sahaları için de son hazırlıklar tamamlanıyor.

Engelli öğrencilerde unutulmadı

Her detayın ayrı ayrı düşünüldüğü Atatürk Kız Öğrenci Yurdunda engelli öğrencilerde unutulmadı. 3 blokta 72 yatak kapasitesi ile engelli öğrencilerin yaşam standartlarını en üst düzeyde tutmak için özen gösterilecek.

(İHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/1059751/ataturk-ogrenci-yurdu-yeni-haliyle-ogrencileri-bekliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.