Kılıçdaroğlu: “Darbe kelimesine bile tahammülümüz yok”

Ankara Masası
|
06 Mayıs 2020, Çarşamba - 11:17
Kılıçdaroğlu: “Darbe kelimesine bile tahammülümüz yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’de hiç kimsenin darbeyi savunmadığını ve savunamayacağını belirterek, “Öyle bir kelimeye tahammülümüz bile yoktur. Ne darbesi?” dedi.

Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’nden Abdülkadir Selvi’nin sorularını cevaplandırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, CHP’nin darbe söylemleriyle yan yana getirilmesine sert tepki gösterdi.

 “Tamamen gereksiz, tamamen lüzumsuz bir tartışma. Allah aşkına, kim darbeyi gündeme getirir? Olmayacak bir şey.” diyen Kılıçdaroğlu,  “Bu ülkede darbe artık olamaz. Bu ülkenin insanları darbeye karşı bedeller ödediler. Özgür Bey 15 Temmuz darbe gecesi neredeydi? Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeydi. Darbeye karşı çıkıyordu. Kürsüde ilk konuşanlardandı. 15 Temmuz darbe girişimi olduğunda parlamentoya ilk gidenler CHP milletvekilleridir. Ve şunu da söyleyeyim size: CHP’nin iktidara yakın olduğu dönemlerde maalesef darbeler olmuştur ve darbelerden  en büyük mağduriyeti çeken de Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Yeter artık ya, ne darbesi Allah aşkına!  Darbeye karşı olanlara, demokrasiyi savunanlara açık çağrımdır: Gelin hep birlikte hukuk sistemimizi darbe hukukundan arındıralım. TBMM’yi vesayetten kurtaralım. Siyasal partiler yasasını değiştirelim. Milletin vekilini liderler değil, milletin kendisi seçsin. Darbeye ve darbecilere karşı olanlar, darbecilerin bize giydirdiği darbe zırhına da karşı çıkmalılar. Darbeye karşı olmak lafla değil, gerçek bir demokrasiyi ülkeye getirmekle olur” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP’nin açıklamalarında darbe iması iddialarına karşı çıktı. Kılıçdaroğlu  “Yok efendim. İma bile yok. Bu kadar gündeme  taşınmasının nedeni, beceriksiz bir yönetim var, beceriksizliğini kamuoyunun gözünden kaçırmak için. Söz verdiği halde maske dağıtamayan beceriksiz bir yönetim var. Bu beceriksizliğini örtmek için gereksiz, lüzumsuz bir darbe tartışması başlatıyor. Ne darbesi Allah aşkına ya! Ne darbesi, ne darbesi...” ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/10625/kilicdaroglu-darbe-kelimesine-bile-tahammulumuz-yok
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.