Artık top TFF’de

Ankara Masası
|
06 Mayıs 2020, Çarşamba - 13:52
Artık top TFF’de

Koca, “Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. Görüşme sonrası Koca, liglerin devamı konusunun Futbol Federasyonunun kendi iradesi ile alacağı bir karar olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bir araya geldi. Görüşmede Özdemir’in yaptıkları planlama ile ilgili bilgiler aktardığını kaydeden Koca, “Bakanlığımızın çalışmaları hakkında ve salgının seyri ile ilgili bilgiler Federasyon başkanımıza iletilmiş ve durum değerlendirmesi yapılmıştır. Korona virüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz. Görüşmede, müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir. Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır” dedi.

Söz konusu görüşmenin bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleştiğini vurgulayan Koca, “Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir. İçinde olduğumuz süreçte coşkularını erteleyen, şimdi ise hayatta oyunun bazı kurallarının artık değiştiğini gören futbol severlere sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/10668/artik-top-tffde-slider
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.