Kuzeni meydan okudu birbirlerine girdiler

Ankara Masası
|
06 Mayıs 2020, Çarşamba - 15:12
Kuzeni meydan okudu birbirlerine girdiler

Esad, kuzeni Rami Makhlouf’u hedef alıyor.

Kuzeni Beşşar Esad’a destek veren iş adamı Rami Makhlouf, çalışanlarının rejim tarafından insanlık dışı bir şekilde gözaltına alındığını söyledi ve Esad’a meydan okudu.

Esad Rejimi,  Rami Makhlouf’a, vergi kaçakçılığı suçlamasıyla operasyon gerçekleştirildi. Ülke ekonomisinin yüzde 60’ını kontrol eden Makhlouf’a 300 milyon dolar vergi cezası kesildi.

Kendisine verilen sürenin dolmasına 2 gün kala çalışanları gözaltına alınan Makhlouf, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntülerle Esad’a meydan okudu. Milyonlarca dolarlık vergi baskısıyla  karşı karşıya olduklarını dile getiren Makhlouf,  çalışanlarının "insanlık dışı bir şekilde" gözaltına alındığını anlattı.

Telekomünikasyon imparatorluğu Syriatel’in sahibi olan Makhlouf, “ Söylediklerini yapmamı istiyorlar. Gözlerim bağlanmış bir halde cevap veremiyorum. Şirketlerdeki üst düzey yöneticileri tutuklayarak baskılara başladılar. Baskı kabul edilemez bir şekilde başladı ve güvenlik güçleri insanlık dışı bir şekilde çalışanlarımızı tutukladı” dedi.

Esad’a seslenen Makhlouf, “Güvenlik güçleri insanların özgürlüklerine saldırmaya başladı. Bu insanlar, sizin sadık destekçileriniz. Durum tehlikeli ve bu devam ederse ülkenin durumu çok daha zor olacak. Bugün şirketlerimden ayrılmam ve gözlerim bağlıyken talimat vermem istendi” şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/10905/kuzeni-meydan-okudu-birbirlerine-girdiler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.