Meteoroloji hava tahmin raporunu paylaştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava tahmin raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı beklenirken, ülke genelinde yağmur hakim olacak.
Zeliha Demirci
|
26 Kasım 2021, Cuma - 10:44
Meteoroloji hava tahmin raporunu paylaştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava durumu raporuna göre bugün Marmara, Ege'nin kıyı ve kuzey kesimleri, Antalya çevreleri ve İskenderun Körfezi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağış bekleniyor. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile Edremit Körfezi çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Ülkede yağış hakim olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler şöyle: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege'nin kıyı ve kuzey kesimleri, Antalya çevreleri ve İskenderun Körfezi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı olması; yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in yüksek iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile Edremit Körfezi çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak yağışların bugün öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli ve kısa süreli fırtına bekleniyor

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile Edremit Körfezi çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak yağışların bugün öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bugün öğle saatlerinden sonra zamanla, Ege Bölgesi, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz Bölümünde rüzgarın güney, güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına esmesi bekleniyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1141765/meteoroloji-hava-tahmin-raporunu-paylasti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.