Bu kalp seni unutur mu Salgın olsa da annelerimizi unutmadık

Ankara Masası
|
08 Mayıs 2020, Cuma - 12:14
Bu kalp seni unutur mu Salgın olsa da annelerimizi unutmadık

Anneler Günü' başlıklı araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 82’si Anneler Günü’nü unutmadı.

‘Anneler Günü’ başlıklı araştırmaya katılanların yüzde 82’si Anneler Günü’nü unutmadığını, yüzde 62’si hediye için ortalama 100 ila 500 TL bütçe ayırdığını söyledi. Annesine hediye almak isteyenlerin üçte biri giyim ürünlerini tercih edecek.

Online araştırma şirketi DOR insight, bu yıl koronavirüs gölgesinde kutlanacak olan 'Anneler Günü' ile ilgili tüketici davranışları araştırması yaptı. 4-6 Mayıs 2020 tarihleri arasında online olarak tamamlanan araştırmaya, Türkiye kent temsili 3 bin 101 kişi katıldı.

Kadınlar giyim, erkekler küçük ev eşyası
Yapılan araştırmada, Anneler Günü’nde annesine hediye almak isteyen katılımcıların yüzde 32’si giyim, yüzde 27’si küçük ev aletleri, yüzde 12’si takı, yüzde 7’si elektronik eşya, yüzde 5’i hediye çeki, yüzde 4’ü çiçek, diğer bir yüzde 4’ü ise beyaz eşya almayı düşünüyor. Kadın katılımcıların yüzde 37’si annelerine hediye olarak giyim tercih ederken, erkek katılımcıların yüzde 30’u annelerine hediye olarak küçük ev aletleri almayı planlıyor.

Ankete katılanların yüzde 54’ü salgının hediye bütçelerini etkilemeyeceğini belirtti. Katılımcıların yüzde 62’si ortalama 100-500 TL arasında bir bütçe ayırdıklarını dile getirdi. Yüzde 23’ü 100 TL’den daha düşük bir bütçe ayırırken, yüzde 15’i ise 500 TL ve üzeri bir bütçe ayırabileceklerini kaydetti.

Katılımcıların yüzde 50’si sadece özel günlerde hediye aldıklarını belirtirken, yüzde 22’si altı ayda bir, yüzde 19’u iki ayda bir, yüzde 8’i ise her ay hediye aldığını söyledi, yüzde 1‘lik kesimin cevabı ise “Hediye almıyorum” oldu.

Daha çok online alışveriş yapılacak
Ankete katılanların yüzde 82’si Anneler Günü’nü unutmadığını belirtti. Katılımcıların yüzde 75’i Anneler Günü hediyelerini online olarak internetten, yüzde 25’i ise mağazalardan almayı tercih edeceklerini söyledi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/11478/bu-kalp-seni-unutur-mu-salgin-olsa-da-annelerimizi-unutmadik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.