Çiçekçiler rekor kırdı En çok tercih edilen “Orkide”

Ankara Masası
|
10 Mayıs 2020, Pazar - 17:48
Çiçekçiler rekor kırdı En çok tercih edilen “Orkide”

Anneler Günü'nde çiçek satışları geçmiş senelere göre rekor kırdı

Anneler Günü’nün korona virüs salgını sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelmesi çiçek satışlarının adeta rekor kırmasına sebep oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında 24 ilde ilan ettiği sokağa çıkma kısıtlaması Anneler Günü’ne denk geldi.

Ancak İçişleri Bakanlığı eve servis şartıyla çiçekçileri yasak kapsamı dışında tuttu.

Bu sayede çiçekçiler Anneler Günü sebebiyle fazla mesai yaptı. Siparişleri yetiştirmek için hafta sonu boyunca aralıksız çalıştı. Çünkü sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle hediye alamayan vatandaşlar çiçekçilere yöneldi. Satışlar geçmiş senelere göre daha da arttı. Satışlar rekor seviyelere ulaşırken en çok satılan çiçek yine orkide oldu. Mevsim çiçekleri de yoğun ilgi gördü.

“Bu yıl talep her zamankinden daha fazla”
Kardeşi Serdar İpek ile birlikte 22 yıldır çiçekçilik ile uğraşan Abdullah İpek, diğer senelere göre daha fazla çiçek satıldığını belirtti. İpek, “Yaklaşık 22 senedir bu işi yapıyoruz. Biz zaten müşterilerimiz gelemediği için telefon ile sipariş üstüne çalışıyoruz. Kendilerine fotoğraflarını çekip gönderiyoruz. Adreslerini alıp biz teslim edeceğiz birazdan. Bunun yanında ödemelerini havale şeklinde yapıyorlar. Bu yıl talep her zamankinden daha fazla. İnsanlar dışarı çıkamadığı için, alışveriş merkezleri de kapalı olduğu için herkes çiçeğe yöneldi. Biz de biraz hazırlıksız yakalandık diyebiliriz ama çoğunu da hallettik. Ekibimiz sağlam, servis ağında ve sipariş ağında çok iyiydik. Şu anda hiçbir problemimiz olmadı. Biz bu kesme çiçekleri mezattan alıyoruz. Diğer saksı çiçeklerini toptancıdan alıyoruz. Hepsinin temizliğini yaptıktan sonra ambalajlıyoruz. Görselliğini biraz daha arttırıyoruz ve satışa sunuyoruz. En çok tercih edilen tabii ki orkideler. Mevsimsel çiçekler, kesme çiçeklerimiz, papatyalar, güller, karanfiller bunların hepsi rağbet görüyor ama en çok orkideler satılıyor” dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/12250/cicekciler-rekor-kirdi-en-cok-tercih-edilen-orkide
Etiketler: rekor orkide
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.