Aksaray'da idareciler ve gazeteciler ödüllendirildi

IGF-185788
|
09 Ocak 2022, Pazar - 08:18
Aksaray'da idareciler ve gazeteciler ödüllendirildi

Aksaray'da Yeşil Doğa Derneği, yılın en iyi idarecisi ve gazetecilerini seçerek plaketle ödüllendirdi. Gazetecilik Çevre Ödülleri'nde Aksaray İGFA Temsilcisi Ayşe Alp, "Basın camiasında izi olan yılın mücadeleci bayan gazetecisi" ödülünü aldı.

Ayşe ALP (Aksaray İGFA) - 10 Ocak İdareciler ve Gazeteciler Günü dolayısıyla, başkanlığını Gazeteci Abdulkadir Ay’ın yaptığı Yeşil Doğa Derneği, yılın en iyi idarecisi ve gazetecilerini seçerek plaketle ödüllendirdi.

Programa çok sayıda davetli katılırken ATSO  Aksaray Başkanı Cüneyt Göktaş, Muhasip ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Ahmet Pektaş, TOBB Başkanı Hamit Özkök, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Kadın Girişimciler  Dernek Başkanı Hatice Şahin Eroğlu, Aksaray İş-Kur İl Müdürü Mahmut Akkuş, Aksaray Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan, Valilik Basın Müdürü Selahattin Göktaş, AFAD İl Müdürü Cezmi Türkmen ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti Başkanları Ali Südemen, Celil Acar ve Yaşar Karatay  ve gazeteciler katıldı.

Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Kırşehir illerinin kalkınması amacıyla kurulan Yeşil Doğa Derneği, Yeşil Kent Konseyi ve Nenessa Hotel iş birliğiyle düzenlenen gecede çevre konulu haberlerin yer aldığı kategoride yılın gazetecileri ödülleri de sahiplerini buldu.

Yeşil Doğa Kent Konseyi başkanı Abdulkadir Ay, Orta Anadolu'nun kalkınması için önerilen "Ortaşehir" projesi hakkındaki gelişmeler ve hedefleri slayt gösterisiyle anlattı. Ay, derneğin çevre gönüllülerinin samimi desteğiyle bölgede etkin rol üstlenmeyi başardığını ifade ederek, "Doğaya katkı konusunda bu yıl  orman teşkilatının gayretiyle  200 bin fidanın toprakla buluşmasını sağlamıştır. O yüzden gazeteci arkadaşlarımız  en çok sizlere güveniyoruz hem kültürel hem ekonomik hem de vizyon yönünden bu yöreye katacağınız o kadar çok şeyler var ki en başta bölgenin tanıtılması için yaptığınız haberlerle  gönüllü tanıtım elçimiz oluyorsunuz" diyerek teşekkür etti.

Programda Yeşil Doğa Kent Konseyi tarafından değerlendirilen basın mensuplarının iklim ve çevre konusunda yaptıkları haberler verilen plaketlerle ödüllendirildi.

1- Zekeriya Karadavut / Anadolu Ajansı Muhabiri /  Hayvan sever haberi

2- Yaşar Karatay / TRT Muhabiri / dönüşüm den defileye haberi

3- Erkan Altuntaş / Tuz Gölü kuruyor çevre haberi

4- Yasin Can / İHA Muhabiri / Kum Fırtınası Haberi

5- Hikmet Recep Turan / Doktorlara güvenmeliyiz yorumu

6- Bilal Bölükbaşı / Yılın Spor İletiişim Ödülü

7- Mustafa Avcı / En istiktrarlı internet haber sitesi

8- Celil Acar / Kanal 68 Tv /  bölgesel kalkınma haberi

9-  Aksaray Belediyesi Web Tv / İstikrar Ödülü

10- Ayşe Alp / Bsın camiasında izi olan Yılın Mücadeleci Bayan Gazetecisi ödülü

11- Talat Belge / En istikrarlı Dj Ödülü

http://www.ankaramasasi.com/haber/1228350/aksarayda-idareciler-ve-gazeteciler-odullendirildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.