Süleyman Soylu'dan Osman Kavala tepkisi: ''Serbest bırakılsın diyenler...''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını isteyenlerle ilgili olarak, ''Avrupa Soros'a teslim durumda. Bizdeki Sorosçularda Kavala'nın peşine takılanlardır. Kim Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsa, Ukrayna'daki ve Suriye'deki çocukların katili de odur.'' ifadelerini kullandı.
Samet Dirican
|
14 Mart 2022, Pazartesi - 09:33
Süleyman Soylu'dan Osman Kavala tepkisi: ''Serbest bırakılsın diyenler...''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'e açıklamalarda bulundu. Avrupa'nın Soros'a teslim olduğunu söyleyen Soylu, Kavala'nın da serbest bırakılmasını isteyenlere yönelik değerlendirmelerde de bulundu.

''Ukrayna'dan daha zor duruma düşerdik''

Türkiye küreselleşmeye teslim olmadı. Bunu yaparken de tarihin kendisine sunduğu bölgesel ticari ilişkileri iyi kurdu. Bütün bu ilişkiler ağını bozmak istemelerine rağmen bunu başardı. Eğer küreselleşmeye teslim olsaydı yani küresel kulüplere, küresel şampiyon ülkelere teslim olsaydı Ukrayna'dan daha zor duruma düşerdi. Daha büyük maliyetler öderdik. Kendi göbeğini kendi kesti. Bu Tayyip Erdoğan modelidir. Dünyanın, 21. yüzyıla Tayyip Erdoğan modeli dışında bir modelle yürümesi mümkün değil. Bütün ülkeler bu modelin etrafında toparlanmalıdır. Çünkü küreselcilerin, küresel kulüpte at koşturanların dünyaya verebilecek yeni bir şeyleri yok. Artık alt ülkeler, orta ülkelerin hepsinin odağı Türkiye'dir. Altını çizerek söylüyorum model Türkiye'dir.

''Kavala'nın serbest bırakılmasını isteyenler...''

BM'nin NATO'nun ve dünyadaki küresel örgütlerin iflasını hep beraber görüyoruz. Hiçbir değerleri söz konusu değil. Ben bunu yıllardan beridir söylüyorum. Ben Avrupa'nın bir topluluk olarak bir anlam taşımadığını da düşünüyorum. Avrupa Soros kurallarıyla idare ediliyor. Onlar Soros kurallarına teslimler. Şunu çok açık söylüyorum, Soros'u artık dünyada hiçbir ülke kabul etmeyecek. Savaşta ölen bütün çocukların sorumlusu Soros'tur.

Bizdeki Sorosçular Kavala'nın peşine takılanlar. Kim Kavala'nın hukuk iğfal edilerek serbest bırakılmasını istiyorsa, Ukrayna'daki ve Suriye'deki çocukların katili de odur. Kimse başka yerde suçlu aramasın. Ukrayna meselesine bakın başından itibaren Soros var. Katiller onlardır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1361136/suleyman-soyludan-osman-kavala-tepkisi-serbest-birakilsin-diyenler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.